Тимчасовий виконувач обов'язків ватажка терористичної "ДНР" Денис Пушилін зневажливо відмовився від пропозиції співголови фракції "Опозиційний блок" Юрія Бойка помирити Україну з псевдореспубліками на окупованому Донбасі.

Крім того, він публічно принизив його в ефірі пропагандистської програми "Велика гра" на "Першому каналі", заявивши, що не вірить в його успіх на президентських виборах і в здатність вплинути на ситуацію (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Бойко почав розмову із запобігань з приводу безальтернативності мінських угод і мирної стратегії вирішення конфлікту, яку нібито яро відстоює його політична сила. Що стосується коаліції у Верховній Раді, то її, на догоду Пушиліну, він навпаки звинуватив в гальмуванні процесу завершення війни на Донбасі та у відмові шукати компроміси. Крім того, повторюючи прокремлівську риторику, він озвучив фейк про утиски жителів сходу України.

"Дійсно, південний схід країни, який є нашою електоральною базою, він зараз значною мірою обмежений. І я відкрито кажу, що закон про мову, який ухвалений у першому читанні парламентом – це каральний закон, який утискає права нашого виборця. Я приведу вам простий приклад: у на 23 члени уряду України, прем'єр-міністр, шість віце-прем'єрів і 16 міністрів. Із цієї кількості лише один міністр є вихідцем з регіону, східнішого від Києва. Всі інші – або Львів, або Вінниця, ну і кілька чоловік із Києва. Ось вам представництво. Наша людина на південному сході знаходиться під пресом. І один з видів цього пресу – це закон про захист української мови, яку ніхто й не переслідував", – висловився Бойко.

Однак пафосні промови не справили належного враження на Пушиліна, і він категорично відповів представнику "Опозиційного блоку", що не бачить жодних шансів налагодити відносини з Києвом.

"Зараз я не бачу ніяких передумов, щоб можна було говорити про конструктивні дії з боку Києва в сторону миру… З огляду на те, що Київ своїми діями, обстрілами продовжує відштовхувати і робити потенційну розмову про неподільність кордонів України нереальною і такою, що негативно сприймається з боку населення, ми рухаємося, звичайно, в бік Росії. І це закономірно. Це єдина можливість не залишити людей в вакуумі", – відрізав тимчасовий ватажок "ДНР".

Відповідаючи на питання ведучих програми, як він дивиться на перспективу прямих переговорів з Бойком, Пушилін знову відповів жорсткою критикою українського парламентаря, засумнівавшись, до того ж, у його політичній вазі.

"Я готовий був би до переговорів, якби Київ вийшов з мінських угод. Зараз це розмова ні про що… З представниками нинішньої української влади, з огляду на те, що були підписані мінські угоди, ми і так зустрічаємося кожні два тижні. А що стосується інших форматів, вони зараз недоцільні. Що стосується переговорів безпосередньо з Юрієм Бойком: справа в тому, що я не вірю в те, що на якихось миролюбних закликах можна в Україні прийти до влади", – сказав він.

У цей момент Бойко знову почав виправдовуватися перед терористом за дії України і намагатися переконувати його в тому, що народ готовий пробачити анклаву окупантів "Л/ДНР" чи не всі скоєні ними злочини.

"70% населення нашої країни хоче завершення конфлікту і миру. Це те, що дає нам впевненість у правильності шляху, який ми обрали, йдучи на конфронтацію з нинішньою владою і протидіючи націоналістичним силам… Нехай нас поки мало, тих, хто відкрито виступає за прямі переговори, досягнення миру, зупинку вбивств, але ця кількість людей зростає. Якби я уявив собі, що два роки тому можу приїхати в західну Україну як зараз і говорити про те, що я думаю, то думаю, я б звідти не повернувся. Якщо я 2 травня приїжджаю в Одесу, то зараз мене вже підтримують люди. Хоча два роки тому ще були яскраво націоналістичні настрої. Я бачу, як змінюється ситуація в суспільстві, як націоналізм вже не підтримується великою частиною населення", – сказав Бойко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він додав, що вірить у швидкий прихід до влади в Україні "розумних" сил, які будуть вибудовувати відносини з "Л/ДНР" так, щоб їх мешканці відчували, що вони затребувані і що Київ хоче миру. Однак і ця пафосна репліка аніскільки не переконала Пушиліна, і він перейшов на нахабні ультиматуми Україні, які адресував Бойку.

"Нам дійсно було би приємно чути, що 70% населення України проти війни. Але на лінії зіткнення ми чуємо щодня обстріли, гинуть люди, руйнується інфраструктура. Тому хотілося б, щоб ви робили більше, використовуючи ті механізми, які у вас є. Якщо ухвалювався закон про особливий статус, то він чомусь був ухвалений лише на рік. Продовжено знову на рік, у порушення мінських угод. Але навіть це було зроблено з великими труднощами. У вас є, напевно, можливість виступати, доносити і роз'яснити мінські угоди вашим колегам, радикалам, які виступають проти. Якщо ж це не буде робитися, а будуть просто красиві гасла і слова, на жаль, я вважаю, що до миру нам дуже далеко", – єхидно підсумував Пушилін.