На 28-му засіданні ОБСЄ у Стокгольмі очільник МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив про порушення прав людини в окупованому Росією Криму.

Ми жодним чином не визнаємо незаконну анексію Криму. Ми хочемо звернути увагу на те, наскільки тривожними є порушення прав людини щодо кримських татар, – сказав Чавушоглу, повідомляє Укрінформ.

Щодо ситуації на сході України міністр наголосив на дотриманні норм міжнародного права і Мінських угод. За словами міністра закордонних справ 2 грудня має зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, а завтра він зустрінеться з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим. 

Кризу в Україні потрібно вирішувати дипломатським шляхом. У цьому контексті важливим є дотримання Мінських угод і норм міжнародного права, – наголосив міністр.

Вчора у ході зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Латвії, Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара підтримує ідею розширення НАТО та вступ України до Альянсу.

Нагадаємо, що  29 листопада, Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив, що готовий стати посередником між Україною та Росією. За словами турецького лідера, заради цього Анкара налагодила контакти із представниками двох країн.