Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Захід має зробити все, щоб стримати Росію від вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Delfi.

«Ми повинні зробити все, щоб наші слова та дії були надійними і щоб інша сторона зрозуміла, що необдумано чинити невигідно і що вона зіткнеться з певними реакціями, які ми готові зробити і як НАТО, і як Європейський Союз», – сказав Науседа після зустрічі з главою Франції Еммануелем Макроном, що відбулася в Парижі, у зв’язку з тим, що Росія останнім часом нарощує військову активність поблизу українського кордону.

За словами Науседи, французький лідер «дуже добре знайомий із ситуацією». «Я наголосив… дуже важливо, щоб у нас був консенсус щодо оцінки ситуації та її серйозності. Тому що від цього залежать подальші дії щодо стримання», – сказав глава Литви.

Окрім того, речниця Білого дому Джен Псакі під час брифінгу повідомила, що процес підготовки санкцій проти Росії з боку США відбувається в тісній взаємодії та координації із союзниками й партнерами.

«Ми без вагань застосуємо ці інструменти (проти Росії – ред.). І ми збираємось зробити це в тісній координації з нашими партнерами та союзниками”, – наголосила Псакі.

Вона підкреслила, що державний секретар США Ентоні Блінкен впродовж двох останніх днів візиту до Латвії обговорював реагування на поведінку РФ з колегами країн НАТО на міністерській зустрічі в Ризі.

«Щодо того, якими можуть бути ці інструменти, ми демонстрували це від початку роботи нашої адміністрації, що готові застосувати низку заходів, у тому числі економічних та інших у відповідь на шкідливі дії Росії», – заявила речниця Білого дому.

Своєю чергою міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час пресконференції в Ризі розповів, що Країни-члени НАТО дуже чітко відповіли на заклик України поглиблювати співробітництво у військово-технічній сфері, надсилати чіткі сигнали Росії про непосильність збройної агресії та працювати над санкціями.

“Головне, що ми дуже чітко почули сьогодні на міністерській зустрічі відповідь на мій заклик поглиблювати зараз співробітництво з Україною у військово-технічній сфері і, друге, надсилати чіткі сигнали на всіх рівнях Росії про те, що будь-яка нова хвиля збройної агресії проти України стане непосильною ношею для Росії, і, третє, працювати над санкціями. На всіх цих трьох треках відбувається дуже динамічна робота. Це те, що я сьогодні почув. Ця відповідь колег мене наразі влаштовує. Ми продовжимо працювати з ними над формуванням цього пакета стримування”, – сказав міністр, передає кореспондент Укрінформу.

Глава української дипломатії поінформував також про два напрями співробітництва з Альянсом.

“Перший трек – це те, що НАТО може зробити як цілісний Альянс. Другий трек – це те, що кожен член НАТО може зробити на двосторонньому рівні у відносинах з Україною. І ми дуже дякуємо генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу за його принципову позицію. Він постійно закликає держави-члени Альянсу працювати якомога більше з Україною і розвивати взаємодію у безпековій сфері на двосторонньому рівні”, – зазначив Кулеба.

Він додав, що держава обговорює з кожною країною конкретний внесок у пакет стримування, а також зауважив про механізми НАТО, в який Україна бере участь.

“Вони стосуються і оборонних закупівель, і кібербезпеки, і протидії гібридним загрозам, де ми працюємо з Альянсом зараз над тим, щоб отримувати конкретну допомогу і підтримку”, – підкреслив глава МЗС.