Лідер опозиції в Німеччині Фрідріх Мерц виключив можливість посередництва соратниці по партії ХДС, минулої канцлерки Ангели Меркель у повномасштабній війні РФ проти України. Про це пише Tagesschau. 

 
Мерц пояснив таку заяву тим, що ФРН стоїть разом з Європою на боці України, і не займає нейтральної позиції. Він вважає, що німецький уряд робить все ще недостатньо у військовій допомозі ЗСУ. 
 
Мерц також час від часу критикує коаліцію “світлофора”: він вважає, що уряд канцлера Олафа Шольца сприяв затягуванню війни тим, що не поспішав спрямовувати ЗСУ важке озброєння, і все ще не наважується допомогти Україні “повноцінно”. 

Як і раніше актуально, що ФРН могла б зробити більше. Уряд мав швидко зробити те, що Бундестаг вирішив ще 28 квітня, а саме: поставити важку техніку у великих масштабах, – сказав лідер опозиції. 
 
На його думку, затримка у допомозі та постачанні озброєння Україні є однією з причин того, чому війна досі триває і щодня гинуть люди. 

“Ми поки що не допомагаємо Україні в необхідному обсязі, що продовжує цю жорстоку війну, яка тепер стає війною на виснаження із сотнями жертв щодня”, – заявив він. 
 
Щодо перемовин України та Росії, Мерц вважає їх можливими, але ще не зараз. 

Переговори можливі лише тоді, коли війна дійшла до точки, коли Росії вже немає сенсу продовжувати [війну], – зазначив він. 

Мерц поки не бачить сенсу обговорювати допомогу Україні у повоєнному відновленні. Для цього потрібно припинити бойові дії, аби перестали гинути люди. 
 
“Насамперед, має припинитися загибель чоловіків, жінок і дітей”, – підкреслив Мерц. 

Зазначимо, що наприкінці липня Мерц говорив про те саме: що німців та Бундестаг нібито “обдурюють”, коли кажуть, що Берлін достатньо допомагає Україні. Тоді ж голова комітету Бундестагу з оборони Штрак-Циммерман пропонувала Шольцу передати ЗСУ основні бойові танки Leopard 2. Як висловився один німецький депутат, “ніхто не розуміє, чому не дають Leopard”. Та наразі, схоже, ситуація не покращилась. 
 
Раніше голова опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц також і відмежувався від заклику однопартійця, прем’єр-міністра Саксонії Міхаеля Кречмера зберегти постачання енергоносіїв із РФ та “заморозити” війну в Україні. 
 
Прем’єр-міністр німецької землі Саксонія Міхаель Кречмер прокоментував війну в Україні та закликав федеральний уряд змінити політику. Він закликав виступити посередником у війні між РФ та Україною для того, щоб “ця війна була заморожена”, оскільки, за його словами, російська сировина, як і раніше, необхідна. 
 
Як зазначив тоді Мерц, думка Кречмера не показує позицію ХДС. За його словами, розколу в партії щодо ставлення до РФ не існує. 

Газ може бути дорогим, але свобода безцінна, – повторив політик слова прем’єр-міністерки Естонії Каї Каллас. 

Він дав зрозуміти, що партія, яку він очолює, не поступиться демократичними цінностями заради енергоносіїв.  Водночас торкаючись питання про перспективи використання в Німеччині атомної енергії, Фрідріх Мерц висловив думку, що термін служби трьох атомних електростанцій, що залишилися в Німеччині, буде продовжено. 

Нагадаємо, 22 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що РФ не є надійним постачальником газу. Проте наразі канцлеру ФРН підтримує не усі ідеї відносно відмежування від такого партнера, як Росія. Зокрема, це стосується питання шенгенських віз. Йому “важко прийняти ідею”, що росіянам настав час заборонити їздити в Шенгенську зону.