На Донецькому напрямку тривають запеклі бої. Російські окупанти продовжують атакувати поблизу Бахмута, але втрачають там багато особового складу.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан. За його словами, російські окупанти не зможуть взяти Бахмут. Місто серйозно укріплене, а всередині ще й є річка Бахмутка.

Крім того, до Бахмута вже підходять резервні українські підрозділи. Світан вважає, що там ситуація скоро покращиться.

Зайти в Бахмут і пройти через нього окупанти точно не зможуть. Бо кількість українських військ в районі Бахмута зростає. Підходять резерви з правого берега. Думаю, що найближчим часом побачимо реверсний рух фронту від Бахмута в бік Попасної,
– прогнозує Світан.

Бахмут важливий для російських окупантів, бо військово-політичне керівництво росіян поставило за мету досягнути хоча б якийсь результат на полі бою.

Вже упродовж 4 місяців російські загарбники не мають успіхів в боях. Попри справді колосальне угруповання у понад 130 тисяч окупантів в регіоні, вони не змогли взяти Бахмут та ближні населені пункти.

Як наголошує Світан, зараз є інша складна ділянка на території Донеччини. Це – Вугледарський напрямок, де окупанти кинули значні сили на його захоплення.

З військової точки зору сам Вугледар досить легко захопити – його можна взяти в напівоточення. Якщо в окупантів це вийде, то вони зможуть вже починати тиснути на Мар’їнку з іншого боку.

Зараз реальна проблема – це район Вугледара. Там доводиться стримувати дуже великі російські сили. Якраз ті, що вийшли з правого берега Херсонщини. Зараз будемо чути про цю проблему,
– зазначив Світан.

Щодо південного плацдарму, там обстановка для окупантів продовжує погіршуватись.

“По-перше, вони не можуть повноцінно забезпечити управління передовими підрозділами через серйозні ризики для штабів, КП і ПУ в ближній вогневій зоні. Це змушує РОВ розміщувати дані об’єкти, м’яко кажучи, поза основною операційною зоною, що має негативний вплив на ефективність управління”, – зазначає військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

По-друге, логістика продовжує бажати кращого, а система забезпечення, незважаючи на цілодобове реверсне завантаження залізничної артерії Кримського мосту, не забезпечує цю групу військ повною мірою. На сьогоднішній день вони можуть компенсувати потокові середньостатистичні втрати, але не відновлення підрозділів до боєздатного стану.

По-третє, у міру того, як ЗСУ зміцнюються на правому березі, вони розширюють свої можливості по вогневому тиску на лівобережжі. Тобто зона підвищеного ризику, назвемо її так, для РОВ розширюється з кожним днем. А це, у свою чергу, має додатковий вплив на систему управління та забезпечення.

Аналогічні умови на правому березі ЗСУ формували для окупантів місяцями. На лівому березі, після втечі РОВ з правобережжя, вони вже були сформовані на початковому рівні і з кожним днем ​​лише прискорюється їхнє повноцінне створення.

Висновки – відповідні. Всі процеси на лівому березі відбуватимуться набагато швидше, ніж на правому. І це вже чітко проглядається.

Росія сподівається на те, що вона зможе “заморозити” війну в Україні і зупинити потужний контрнаступ українських захисників. Однак ЗСУ не збираються зупинятися навіть взимку. До того ж Україна краще готова до війни взимку, ніж російські окупанти. У цьому переконаний міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє CNN.

Американський міністр зазначає, що саме завдяки підтримці США українські військові будуть в “набагато кращому стані, ніж противник”.

“Важко передбачити, як будуть розвиватися події і в які терміни, але ми будемо підтримувати Україну, поки буде потрібно. У центрі уваги США – підтримка України”, – сказав Остін Ллойд.

Він пообіцяв підтримувати Україну “стільки, скільки потрібно”. Однак поки Ллойд не може сказати, з якими темпами буде просуватися вперед українська армія.