У районі села Кринки на лівобережжі Херсонщини Російська Федерація зазнає настільки великих втрат, що земля там встелена останками. Про це заявила російська опозиційна журналістка Олеся Герасименко під час одного з інтерв’ю.

Кринки розташовані на березі річки Дніпро на сході Херсона. Це один із українських плацдармів на лівобережній частині області, який армія РФ намагається знищити вже понад півроку. Ще в лютому 2024 року міністр оборони РФ Шойгу публічно збрехав Володимиру Путіну про зачистку цього плацдарму. Майже через два місяці Сили оборони України продовжують успішно його утримувати, завдаючи ворогові колосальні втрати.

Це також підтвердила в інтерв’ю Герасименко, яка має багато джерел у лавах ЗС РФ на цій ділянці фронту.

«Територія Кринок… це просто такий берег, острів, поле і дно річки, які всі вистелені тілами, бо півроку це відбувається вже — з жовтня десь почалися там активні бойові дії. Через дрони, артилерію, прямі боєзіткнень там така кількість втрат! Ніхто не забирає поранених звідти… Неможливо під шквалом артилерії їх витягти. А коли стає можливо, людина вже вмирає… Мої джерела здебільшого з цього напряму. Від їхніх оповідань вже погано стає», — розповіла журналістка.

Вона уточнила, що військові РФ масово відмовляються виконувати бойові завдання, за що зазнають тортур і навіть страт.

«Вони мені всі кажуть: «Ми не уявляли, що таке війна»… Чому їх усіх там карають, залишаючи на морозі, пристібаючи до дерева, саджаючи в ями? (…) Вони відмовляються виконувати бойові завдання, відмовляються йти в атаку. Тому що, якщо ти пару разів сходив і вижив, ти розумієш, що третій раз ти не виживеш. Вони відмовляються та сидять у цій ямі», — повідомила Герасименко.

Їй вдалося отримати підтверджену інформацію про страту у російській ямі військовослужбовця, який відмовився йти в атаку.

«Ми впевнені, що їх сильно, сильно, сильно більше», – констатувала росіянка.

Водночас керівник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час телемарафону заявила, що накопичення російських сил в районі плацдармів ЗСУ на лівому березі Дніпра в Херсонській області наразі не спостерігається. Хоча окупанти підтягують нові резерви постійно, в залежності від втрат під час штурмів, які є досить великими та регулярними.

«Бачимо, що вони маневрують своїми ресурсами. Накопичення особового складу — що за цим ховається? Угруповання «Днєпр» російських військ, яке там знаходиться, досить багаточисельне, воно має ресурс і живої сили, і техніки, але він розсереджений», — розповіла вона.

За висловами спікера, противник знає, що Збройні Сили України виявляють його скупчення і будуть діяти проти них.

«Звісно вони розсереджені, розташовані кількома шарами відносно лінії бойового зіткнення якомога глибше. І виходячи з безпосередніх втрат на лінії зіткнення, вони підтягують час від часу з глибини тимчасово окупованої материкової частини ресурси», — каже вона.

Згідно з додатковою інформацією від Гуменюк, за останню добу в районі плацдарму Збройних Сил України на лівому березі Дніпра окупанти спробували провести шість штурмів, але жоден з них не був успішним.

Що стосується підготовки російських резервів в Криму, то за словами Гуменюк, то це далеко відтермінована перспектива.

«Вони поки пораються тим, що є неподалік. І оці ротації підрозділів більше прив’язані до штурмів, коли великі втрати, а вони щоденні, вони підтягують наступні десантно-штурмові, спеціальні підрозділи. Зараз вони зосереджені на тому, щоб підтягнути чергову партію спеців на штурми, бо успіхів немає», — зазначила вона.