Юрій Луценко не відповідає вимогам закону щодо посади генерального прокурора. Про це йдеться у поданні президента Володимира Зеленського до Верховної Ради про звільнення Луценка з посади генпрокурора.

Документ зареєстрували у вівторок, 11 червня. Згідно з поданням, генеральний прокурор є одним із прокурорів органів прокуратури, який обіймає найвищу адміністративну посаду в Генеральній прокуратурі та прокуратурі України загалом.

Відповідно, згідно із законом про прокуратуру, претендент на адміністративну посаду в органах прокуратури мусить мати вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше п'яти років.

«Луценко Юрій Віталійович не відповідає встановленим Законом України «Про прокуратуру» вимогам до Генерального прокурора, а тому не може перебувати на цій посаді, а його призначення на посаду відбулось із порушенням Конституції України та Закону України «Про прокуратуру», — йдеться у поданні.

У вівторок, 11 червня, стало відомо, що Зеленський підписав подання до Верховної Ради про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка.

Наприкінці травня голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков назвав малоймовірним те, що Верховна Рада до парламентських виборів проголосує за серйозні кадрові зміни, а тому Юрій Луценко може ще майже два місяці залишатися на посаді генерального прокурора.