У Франції двом французам і двом китайцям, пов’язаним з напівпровідниковою компанією Ommic, висунули звинувачення за підозрою в переданні промислових секретів до Китаю і Росії, передає канал BFMTV.

Звинувачення двом керівникам високотехнологічної компанії в тому числі, висунули ще 24 березня, однак у суді відповідну інформацію підтвердили 27 липня.

Зазначимо, що Ommic, французький напівпровідниковий флагман для телекомунікаційної галузі та космічного сектора, поступово переходить під контроль 63-річного китайця Руоадана З., який став президентом компанії у 2018 році після того як купив 94% акцій через інвестиційний фонд, створений у Франції.

Звинувачено Марка Р., генерального директора, а також китайського керівника компанії у передачі іноземній державі процесів, документів або файлів, які можуть завдати шкоди фундаментальним інтересам нації, що карається 15 роками тюремного ув’язнення і штрафом у розмірі 225 тисяч євро.

Також цього ж Марка Р. підозрюють у тому, що він “реалізував численні обхідні схеми для свідомої доставки потужних чипів та інформації про секретні технології до Китаю і Росії”, зокрема, про контроль над нітридом галію, матеріалом, який дозволяє багаторазово збільшити потужність напівпровідників.

До того ж була створена складна схема для передачі забороненого обладнання до Москви і обходу торгового ембарго, яке націлене на країну з моменту анексії Криму, через Китай.

Як повідомило джерело в судовій системі, Марк Р., який спочатку перебував у попередньому ув’язненні, був звільнений під судовий нагляд Паризьким апеляційним судом.

Інші троє фігурантів справи також перебувають під судовим наглядом.