Білорусь передала РФ (відпустила) всіх 32 раніше затриманих бойовиків ПВК «Вагнер».

Це давно прогнозоване рішення але окрім всього демонструє, що вистава з затриманням «вагнерівців» була зрежисована Лукашенко і його царем Путіним.

Після цього плювка в обличчя Україні і українцям президент Зеленський зобовязаний зробити заяву про невизнання результатів сфальсифікованих виборів президента РБ і викликати посла для вручення відповідних нот протесту, – пише екс-нардеп Ігор Мосійчук.

У генпрокуратурі країна-окупанта зазначили, що відповідне клопотання було надіслано генпрокурором Росії ще 5 серпня.

«Тридцять два громадянина Російської Федерації, які були раніше затримані на території Білорусі, перетнули державний кордон Російської Федерації і наразі перебувають на території Росії», — йдеться у повідомленні.

Ще один затриманий найманець, який мав громадянство Білорусі, вирішив залишитися.

Відзначається, що передача бойовиків “здійснена в суворій відповідності з нормами міжнародного права і національного законодавства РФ і Білорусі, в тісній взаємодії органів прокуратури країн”.

Мало того, як повідомив телеграм канал Легітимний, 6 серпня ми інсайдили, що Лукашенко блефує, обіцяючи передати Україні затриманих ЧВКашників. Хто «заплатить» більше, тому Бацько і «продасть» цей кейс.

Зараз вже зрозуміло, що Лукашенко вибрав іншу «сторону», торги закінчилися. 9 серпня. Ми інсайдили, що Лукашенко веде кулуарні торги з РФ і Заходом. Сьогодні Генпрокуратура РФ повідомила про передачу 32 з 33 затриманих в Білорусі ЧВКашників.

Далі складаємо «політичний пазл». Європейські країни обговорюють введення жорстких санкцій проти РБ. Меркель і європейські чиновники закликали до перевиборів в РБ і натякнули, що вони були сфальсифіковані.

Держдеп виступив проти виборів в Білорусі, заявивши, що вибори були вільними і несправедливими. Лукашенко у цей момент заявляє на нараді в прямому ефірі білоруських ЗМІ, що тепер уже виння у розгойдуванні ситуації в Мінську не Росію, а “Відкриту Росію Навального”, а також Україна, Чехія та інші.

11 серпня ми інсайда, що захід почав частково зливати Лукашенко.

Наше джерело ще 8 серпня інсайдили, що в Мінську «майдан» намічався на 10-11 серпня. Як тепер ми знаємо, в ці дні були наймасовіші протести і з’явився перший загиблий. Цікаво подивитися тепер на офіційну заяву наших чиновників по білоруському кейсу, – пише канал.

Також щойно стало відомо, що Міністри закордонних справ ЄС у п’ятницю на позачерговій відеозустрічі погодились підготувати санкції у зв’язку з подіями в Білорусі.

Про це повідомив кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк, посилаючись на власні джерела.

“Глави МЗС ЄС погодились дати “зелене світло” санкціям проти Білорусі. Робочі групи складуть списки”, – повідомив Джозвяк у своєму Twitter.

За інформацією кореспондента, під час відеоконференції жоден з міністрів ЄС не висловився проти санкцій.