Національна гвардія України досягла успіхів під час контрнаступу на Мелітопольському напрямку. Українські захисники закріплюються на досягнутих рубежах.

Про це на брифінгу в Military Media Center повідомив тимчасовий виконувач обов’язків директора департаменту планування застосування Головного управління Національної гвардії України полковник Микола Уршалович.

Під час бойової операції на Мелітопольському напрямку бійці Національної Гвардії, що входять до складу Сил оборони України, домоглися значних успіхів, здійснюючи успішний наступ і успішно закріплюючись на досягнутих рубежах.

“На Мелітопольському напрямку нацгвардійці продовжували наступальні дії у складі ударних угруповань Сил оборони. Мали тактичні успіхи, закріплюються на досягнутих рубежах та здійснюють розвідку за напрямками подальших дій”, — сказав Микола Уршалович.

Український полковник зазначив, що на Херсонському напрямку ситуація залишається вкрай напруженою, оскільки російські окупаційні війська продовжують активну оборону та здійснюють невибіркові обстріли населених пунктів. Незважаючи на складнощі, підрозділи Національної Гвардії Україи активно проводять стабілізаційні заходи в цьому районі та здійснюють гуманітарне розмінування. Ці дії спрямовані на забезпечення безпеки та захист мирного населення, що є важливим пріоритетом для українських збройних сил у цій обстановці.

«Також в ході одного з боїв бійці підрозділів 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» імені Героя України Сергія Михальчука зупинили зухвалу спробу прориву противником наших позицій. Зазнавши невдачі під час штурму піхотними підрозділами, ворог на допомогу відправив 3 новітніх танки Т-90М «Прорив». Утім лиманські ліси їм встали поперек, прорив не вдався і екіпажі танків поповнили списки «хороших росіян», – заявив Уршалович.

За його словами, ці танки підірвалися на мінах і нацгвардійці спалили їх вщент за допомогою протитанкової зброї.

Уршалович зазначив, що у районі Серебрянського лісництва цього тижня гвардійці у ході важких боїв забезпечили виконання всіх бойових завдань, визначених командуванням.

Представник НГУ поінформував, що 27 липня о 4-й годині російський танк виїхав на вогневу позицію і розпочав пряме ураження позицій одного з підрозділів 5-ї Слобожанської бригади НГУ.

«Старший лейтенант Віктор Хоменко, віддавши наказ підлеглим на відкриття вогню по танку, сам взяв протитанковий гранатомет NLAW та швидко рушив ходами сполучень до ворожої цілі. Оскільки умови обстановки у Серебрянському лісі не дозволяють вести вогонь із далекої відстані, офіцер, діставшись до переднього краю, виліз з окопу, проповз на відстань 150 метрів до танку та влучним пострілом знищив його», – сказав т.в.о. директора Департаменту планування застосування ГУ НГУ.

Цей героїчний вчинок командира, додав він, забезпечив утримання позицій та врятував життя його підлеглих.

«І це не поодинокий випадок. Насправді наші солдати і офіцери щодня чесно і мужньо, ризикуючи власним життям, виконують свою бойову роботу – утримують займані рубежі і звільняють нашу землю від ворога», – заявив Микола Уршалович.

Окремо полковник Головного управління Національної гвардії України поінформував, що на Сіверському напрямку їхні воїни під постійним артилерійськими обстріли та ударами армійської авіації стійко утримують оборону та відбивають наступальні дії російської окупаційної армії.