Незважаючи на те, що російські окупанти втекли з Харківщини, ворог спробує ще раз захопити населені пункти області – ці припущення будуються на основі аналізу дій противника та заходів, які він здійснює.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів Денис Ярославський, офіцер ЗСУ.

За його словами, орієнтовна дата початку активних дій з боку окупантів на цьому напрямі – січень-лютий.

“І це не припущення, а реальність. Ми до цих розкладів готові. Вони планували знову активізуватися на Харківщині, але їм завадили погодні умови”, – пояснив експерт.

Також офіцер ВСУ додав, що пріоритетним для агресорів  залишається Бахмут. При цьому другою метою є Харківська область, а третьою – столиця та Київщина.

“Їм потрібно багато людей, тому вони й надалі вестимуть мобілізацію і намагатимуться виграти час для підготовки чмобіків, яких вони потім змішують із регулярними частинами. У цьому основний розрахунок окупаційного командування”, – розповів військовий.

Денис Ярославський наголосив, що Путіну байдуже, скільки росіян загине на війні, саме тому Україні та союзникам важливо сконцентруватися на тому, щоб не дати їм час на таку концентрацію людей та сил.

“Для нас 2023 рік може бути важким, якщо ми вже зараз не вживатимемо необхідних заходів”, – резюмував аналітик.

Російські війська можуть спробувати розпочати широкомасштабний наступ на початку 2023 року. Про це також  розповіли у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти інституту вивчення війни (ISW) прогнозують нову спробу наступу на Харківську область та Донеччину.

За даними аналітиків, у січні та лютому складуться сприятливі погодні умови для наступальних операцій як ЗСУ, так і окупаційної російської армії. Ймовірніше за все, росіяни будуть контратакувати по двом напрямкам: вздовж кордону між Харківською та Луганською областями та з окупованої частини Донецької області.

“Схоже, що російські війська переміщують важку техніку з тилових районів Луганської області до районів поблизу нинішньої лінії фронту вздовж кордону між Харківською та Луганською областями та повторно консолідують своє угруповання сил уздовж цієї лінії”, — пишуть експерти ISW.

Українські чиновники прогнозують, що Росія може спробувати розпочати широкомасштабний наступ у перших місяцях 2023 року. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 13 грудня заявив, що такі показники, як зусилля росії щодо мобілізації, оголошення призову та переміщення важкого озброєння припускають, що росія може готуватися до широкомасштабного наступу в січні та лютому 2023 року.

«Заява Кулеби узгоджується з давньою оцінкою ISW про те, що зимові місяці прискорять темпи операцій з обох сторін», – зазначили аналітики.

За їхніми оцінками, найлегше російські війська можуть відновити наступальні операції на двох основних напрямках просування в найближчі місяці: уздовж кордону Харків-Луганськ на північному сході України або в Донецькій області.

«Схоже, що російські війська переміщують важку техніку з тилових районів Луганської області до районів поблизу нинішньої лінії фронту вздовж кордону Харківської та Луганської областей та переформували та повторно консолідували своє угруповання сил уздовж цієї лінії», – кажуть в ISW. 

Харківщина цілодобово працює над посиленням обороноздатності й готова до будь-якого розвитку подій. Про це за підсумками 300 днів повномасштабної війни повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Він також повідомив, скільки мирних мешканців регіону вбили росіяни за цей час.

“За 300 днів на Харківщині від рук окупантів загинули 1663 людини, з них – 74 дитини. Втім, 300 днів нашого спротиву показали, що жодних проросійських настроїв у Харкові немає. Харків показав свій характер та надихнув на боротьбу інші наші міста”, – сказав Синєгубов.

Ситуацію з електропостачанням на Харківщині він назвав складною, проте стабільною.

“В області тривають планові відключення за чергами. Харківщина готова до будь-якого розвитку ситуації в енергетиці. Спільно з “Укренерго”, “Обленерго” та всіма службами маємо чіткий алгоритм дій”, – запевнив очільник області.