Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що для Росії після смерті диктатора Володимира Путіна потрібен “новий Будапештський меморандум” для денуклеаризації Москви.  

Про це він написав у соцмережах у день річниці підписання Будапештського меморандуму, за яким Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на “запевнення безпеки”. 
 
За його словами, Будапештський меморандум — це три практично ідентичні політичні угоди, які передбачали гарантії безпеки для України, Білорусі та Казахстану в обмін на відмову від ядерного статусу. 

Він зазначив, що всупереч поширеній думці, ні Франція, ні Китай не є учасниками меморандуму — КНР направила Україні негативну ноту напередодні саміту в Будапешті в контексті приєднання України до документа. Окреме повідомлення Україні надіслала і Франція, не пов’язана з Будапештським меморандумом. 

Кислиця заявив, що домовленості після Путіна мають передбачати новий Будапештський меморандум, який Москва підпише в контексті своєї відмови від ядерної зброї. 

“Ще невідомо, коли після військової поразки РФ і хто зможе підписати цей документ від імені території з адміністративним центром у Москві”, — написав дипломат. 

Саме так, на думку українського посла, світ може убезпечити себе від агресивної поведінки країни-терористи Російської Федерації. Адже ніхто наразі не може гарантувати, що після приходу нового керівника до влади, російські імперські амбіції зникнуть.