Україну очікує важка та виснажлива битва за правий берег Херсонської області. До того ж, не варто тішитися ілюзіями, що окупанти просто візьмуть і втечуть з цієї території.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Петро Черник. За його словами, ситуація на Херсонщині зараз така – складаються передумови для зважених контрнаступальних дій на правому березі Дніпра.

Він вважає доброю новиною, що російське командування покидає правобережжя на Херсонщині. Але закликає не жити в ілюзії – угруповання окупантів в цьому регіоні досі велике, і вони все одно будуть воювати.

Я би не зачаровувався ілюзією, що ця битва буде легкою. Вважаю, що для противника утримання цього плацдарму також є важливим завданням. Прогулянка не буде легкою. Готуємося до важкої й виснажливої битви, яка ось-ось має початися, – зазначив Черник.

Він також нагадує, що в окупантів досі величезна кількість справної артилерії. У них щонайменше 5 тисяч робочих стволів, а снарядів – практично безліміт. Крім того, окупанти мають ще близько 700 реактивних систем залпового вогню. Ворога не можна недооцінювати – він досі переважає в ресурсах.

Водночас Черник розповідає, що російські пропагандисти брешуть та хваляться тим, що окупанти захопили невелике селище Піски. Але схоже, що загарбники втратили наступальний потенціал для захоплення великої території.

До всього експерти переконують, що російська армія більше не може розвивати оперативного наступу навіть на 15 кілометрів.

Експерт наголосив, що противник застряг на Донецькому напрямку біля Пісок.

За його словами, ворог не може розвивати стратегічно-оперативного наступу хоча б у глибину до 15 кілометрів. Тому він “годує” своє населення хоча б якимись успіхами.

Черник каже, що насправді Піски, як точкова локація, аж такого великого значення не представляють.

І нагадаємо, що на початку цієї війни противник задекларував вихід на адмінкордони Луганщини і Донеччини, тому я вважаю, що активізація десь в цьому напрямку є доволі логічної, бо їм треба рапортувати своєму недофюреру путіну і недонації, що вони “визволили від укрнацистів” хоча б Донецьку область, – пояснив Черник.

Але, як відповів він, чи це реально станеться – питання дуже складне. Противник ще має доволі суттєві ресурси.

“Разом з тим і наш вогневий потенціал зростає з кожним тижнем. І взагалі феномен у тому, що по великому рахунку вже декілька місяців фронт знаходиться у стратегічній точці стояння”, – зауважив Черник.

Військовий експерт додав, що це доволі великий успіх, якщо враховувати, що “22 армія” б’ється з “2 армією” світу.

До слова, на Донеччині тривають запеклі бої. Піски досі перебувають під контролем України, хоч окупанти вже тиждень брешуть про захоплення.

Про це в етері загальнонаціонального телемарафону розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. За його словами, ситуація на Донеччині залишається напруженою і там тривають важкі бої.

Сергій Череватий наголосив, що Піски – під контролем Збройних Сил України. Ситуація там важка і тривають інтенсивні бої. Уночі росіяни знову спробували штурмувати селище.

Водночас загарбники вже тиждень брешуть про те, що вони нібито повністю контролюють Піски.

Крім Пісків, є ще кілька гарячих точок. Зокрема окупанти намагаються штурмувати Красногорівку, біля Первомайського тривають бої, а 13 серпня ворог знову спробував іти в наступ на Мар’їнку.

Варто зазначити, що піски є фактично передмістям тимчасово окупованого Донецька. Сергій Череватий пояснив, що протягом майже пів року ми спостерігаємо, як збройні сили росії перетворюються на безсилля, тому що ворог не може захопити це селище.