«Хаос, неготовність, некомпетентність»: експерт розповів, хто винен у тяжких перших місяцях війни. Спойлер — Сирському тепер розгрібати і розгрібати…

Політолог-міжнародник Максим Ялі висловив думку, що українське суспільство часто сприймає публічних осіб у міфологізованому та інфантильному ключі, і Валерій Залужний не уникнув цього впливу, що призвело до несприятливого ставлення до його нового призначення.

«Українське суспільство традиційно сприймає президента як відповідального за всі соціально-економічні процеси, і люди, які вибирають президента, накладають на нього великі надії, часто неправомірні», — зауважує Ялі.

За його словами, багато людей звинувачують президента у справах, за які він несе мінімальну відповідальність. Це може стосуватися необдуманих дій у ТЦК, несправедливості генералів або провалу контрнаступу.

Експерт підкреслює, що в таких випадках критику слід спрямовувати на Залужного, але, на жаль, суспільство міфологізувало його і побачило у ньому наступного лідера країни.

«Залужний не виявив геніальності у своєму плані, це моє особисте переконання, яке склалося після спілкування з багатьма учасниками бойових дій. Бувший хаос, непідготовленість, неспроможність військових і цивільних керівників, а також стратегічні помилки в плануванні», — додає Максим Ялі.

Він пояснює, що наші люди часто закривають очі на помилки осіб, які стали об’єктом їхньої міфологізації. Залужний став ідолом для тих, хто незадоволений Зеленським, і їм відомий ексголовнокомандувач сприймається як надія на перемогу війни і яскраве майбутнє України, навіть якщо він військовий, а не політик.

Нещодавно стало відомо, що генерала Валерія Залужного та генерал-лейтенанта Сергія Шапталу звільнено з військової служби через стан здоров’я. Джерела в МОУ повідомили, що рішення про їх звільнення було прийнято на підставі висновку ВЛК про непридатність до військової служби з вилученням із військового обліку.