В березні середні втрати окупантів значно зросли, і скоро в Шойгу та Путіна не залишиться іншого вибору, як віддати наказ на виведення військ. Як зазначає OSINT-аналітик Річард Верекер, це може бути пов’язано з трьома факторами.

Він вказав, що під час повномасштабного вторгнення співвідношення втрачених танків до бойових бронемашин зазвичай становило близько 1,87, максимально — 2,17. Однак у березні це співвідношення зросло до 3,87 і 6,8 протягом десяти днів.

«Я не впевнений у причинах, можливо, це пов’язано з тактикою чи доступністю транспортних засобів, або можливо, вибори в Росії впливають, але це відбувається і, схоже, набирає обертів протягом місяця», — підкреслив він.

Він також зауважив, що кожного разу, коли він перевіряє цифри, це співвідношення зростає.

Крім того, він представив співвідношення всіх втрат техніки за кожен місяць та їх відсоткове співвідношення від загальних втрат у березні.

«Хоча є певне зниження у всьому, крім танків і бойових бронемашин, воно досить повільне порівняно зі змінами у втратах танків порівняно з БМП за останній місяць», — пояснив він.

Він відмітив, що загальні втрати ЗС РФ цього місяця показують зростання втрат БМП-1 та зниження БМД-2. Однак він зазначив, що суттєвих змін порівняно з лютим чи січнем не відбулося.

«Це свідчить про те, що не йдеться про одну або дві великі партії одного типу БМП, які прибули на фронт», — зауважив аналітик.

Крім того, він порівняв дані про втрати ворожих танків за кожен місяць. За його словами, помітно зниження відсоткового значення Т-80, тоді як втрати Т-90 та Т-72 зросли.

В той же час, британська розвідка провела оцінку наміру Російської Федерації створити ще дві загальновійськові армії у поточному році. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у мережі X (Twitter), посилаючись на дані розвідки.

Зокрема, розвідка звернула увагу на заяву російського міністра оборони Сергія Шойгу, зроблену 20 березня 2024 року, щодо створення Росією двох нових армій цього року. За даними, вони будуть складатися з 14 дивізій і 16 бригад.

«Точний тип, місце і склад цих підрозділів не зазначені, проте найбільш імовірно, що вони будуть складатися з поєднання механізованих, бронетанкових, артилерійських і матеріально-технічних засобів», — відзначає розвідка.

При цьому можливо, що ці нові формування пов’язані з попередніми заявами про нові підрозділи та планованим підвищенням рівня бригад до дивізій.

«З урахуванням успішних зусиль Росії щодо вербування, ймовірно, що підрозділи можуть бути достатньо комплектованими. Проте, враховуючи обмежену підготовку в Росії, широке використання застарілого обладнання і інфраструктурні проблеми, імовірно, що ці підрозділи зіткнуться з аналогічними проблемами з ресурсами», — повідомляє розвідка.

Росіяни залучають до своєї армії різні категорії осіб. Зараз відомо про три основні категорії, які доповнюють особовий склад на фронті під час війни.

Про це розповів майор ЗСУ, заступник командира третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

За його словами, росіяни не мають проблем з поповненням людського ресурсу. Вони мобілізують громадян РФ, найбільше мобілізованих на фронті. Також у складі армії РФ перебувають карні злочинці, певна кількість яких ще залишилась в живих.

«Контрактники, серед яких є ті, хто раніше мав воєнний досвід або ті, хто йде добровільно воювати. Ця категорія зазвичай застосовується більш вузько. Ці три категорії останнім часом є основними на лінії бойового зіткнення», – повідомив Жорін.

Він наголосив, що росіяни сьогодні можуть собі дозволити абсолютно спокійно «стерти» на нуль свій підрозділ, а наступного дня вже завести новий.

«Ми це бачили вже декілька разів лише на Авдіївському напрямку. Розуміємо з даних розвідки, з перехоплень, що ворожий підрозділ закінчився. Однак через декілька годин вже бачимо, як в бій вводять свіжі сили, які продовжують спроби штурмових та наступальних дій», – зазначив Максим Жорін.