Позиція Риму з самого початку повномасштабної війни і до сьогодні викликає, м’яко кажучи, подив. Втім, посередництво Ватикану у врегулюванні військового конфлікту в Україні неможливе після слів Папи Римського про велич Російської імперії.

Про це сказав радник голови ОП Михайло Подоляк в інтерв’ю «24 каналу».

«Мені сподобалась реакція наших польських друзів – журналу Wprost. Вони розмістили конкретну карикатуру», — зазначив він.

Подоляк нагадав, що Польща є однією з найбільш католицьких країн світу, тому її реакція на заяву Папи Франциска показує ставлення до його слів усього католицького світу.

«Перше – це абсолютно несвідоме, безумовно, але обнулення репутації Святого Престолу. Друге – це абсолютне обнулення будь-якої посередницької місії, яку міг би Ватикан виконувати. Немає сенсу говорити про посередника під назвою Папа Римський, якщо він займає абсолютно очевидну вже для всіх проросійську позицію», — наголосив радник керівника ОП.

Додамо, Папа Римський пояснив свої слова про «велику росію» перед єпископами УГКЦ. Тому Лідер католицької церкви пообіцяв присвятити жовтень молитвам за мир в Україні.

Про це повідомляє пресслужба УГКЦ.

Єпископи Української греко-католицької церкви 6 вересня зустрілися з Папою Римським Франциском. На зустрічі богослужителі «висловили біль, страждання та деякі розчарування українського народу». У свою чергу лідер католицької церкви пояснив свою скандальну промову до російської молоді і пообіцяв молитися за мир в Україні.

Глава УГКЦ, патріарх Святослав заявив, що «ця зустріч була часом взаємного слухання та нагодою для відвертого і щирого діалогу». Єпископи на зустрічі розповіли, що певні висловлювання Папи Римського «важко сприймаються українським народом, який у ці хвилини стікає кров’ю в боротьбі за свою гідність і незалежність».

«Повертаючись із Монголії, під час розмови з журналістами я сказав, що справжнім болем є, коли культурна спадщина якогось народу проходить «дистиляцію» та зазнає маніпуляцій з боку певної державної влади, внаслідок чого перетворюється на ідеологію, яка нищить і вбиває. Великою трагедією є те, коли така ідеологія вривається в Церкву та підміняє собою Христове Євангеліє», — пояснив лідер католицької церкви.

Папа Римський також запевнив, що він «з українським народом». Він погодився присвятити жовтень молитвам за мир в Україні й розповів єпископам, що щодня молиться за мир перед іконою Діви Марії, яку йому подарував патріарх Святослав, коли обидва священнослужителі жили в Буенос-Айресі.

Нагадаємо, 25 серпня Франциск звернувся до учасників зустрічі молодих католиків росії у Санкт-Петербурзі. Наприкінці виступу він звернувся до учасників і сказав:

«Ніколи не забувайте своєї спадщини. Ви – спадкоємці великої росії, великої русі святих, правителів, великої росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії – великої, освіченої країни великої культури і великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини, спадкоємці великої матінки-росії, ідіть з нею вперед. І спасибі вам – спасибі за ваш спосіб буття, за ваш спосіб бути росіянами», – сказав Франциск.

Його слова викликали шквал критики. Глава Української греко-католицької церкви архієпископ Святослав Шевчук зазначив, що сприйняв фрагмент про спадщину «великої росії» з «великим сумом і занепокоєнням». Український ієрарх також нагадав, що за кілька днів єпископи УГКЦ зберуться у Римі на щорічний Синод.

«Ми також матимемо можливість зустрітися з Його Всесвятістю та особисто представити йому сумніви та біль українського народу, покладаючись на його батьківську турботу про нашу націю», – написав глава УКГЦ.