Екскомандир полку “Азов” Максим Жорін пояснив, як втрата Соледара вплине на ситуацію на Донбасі. Він зазначив, що відхід українських військових з міста не призвів до критичної ситуації.

“Ніякої критичної ситуації в цьому дійсно немає. Безумовно, це погано, ворог став на крок ближче до спроб тактичного охоплення Бахмута. Але це суттєво на ситуацію не вплинуло. Але, безумовно, нічого хорошого в цьому немає”, – розповів боєць в інтерв’ю “NV”.

За його словами, Бахмут повністю контролюється українськими військовими – логістика працює, підрозділи отримують необхідне забезпечення, а також можна проводити евакуацію.

“Місцеві можуть заїжджати і їхати. Тобто місто все одно контрольоване”, – підсумував Жорін.

Нагадаємо, що російські окупанти кілька місяців намагалися захопити Соледар на Донеччині. За місто йшли важкі бої, в ході яких росіяни знищили всю інфраструктуру.

25 січня 2023 року спікер східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що українські бійці пішли з Соледара, щоб зберегти життя українських військових. За його словами, Росія в боях за місто втратила стільки ж людей, скільки в двох чеченських війнах.
Своєю чергою командир підрозділу аеророзвідки ЗСУ Роберт Бровді з позивним «Мадяр» заявив, що ЗСУ потрібно більше боєприпасів, щоб вибити російських окупантів із Соледару.

“На першому етапі Соледар штурмувала ПВК без особливої артилерійської підтримки. Тепер підтягнулася армія. Бої на околицях Соледара продовжуються там, де це зручно та тактично вигідно для ЗСУ. Для переходу в наступ нам треба доотримати зброю та спорядження”, – продовжив він.