Євгєній Пригожин записав нове відео, на якому спілкується із вагнерівцями. На ньому видно, як бійці пакуються у машину та збирають речі. Їх буцім мають вивезти з Бахмута. Натомість у місто мають приїхати регулярні війська. Серед них будуть і військові, які по-справжньому воюють лише у тіктоці.

Бійці “Вагнера” уже покидають територію міста. Одначе далеко вони не виїхали.

Про розповів полковник СБУ, народний депутат, секретар оборонного комітету Верховної Ради Роман Костенко.

«Я розмовляв з деякими командирами високого рівня. Вони справді бачать відхід групи “Вагнера”. Але не на територію Росії. За нашою інформацією, вони залишились на території Луганської області», – заявив Роман Костенко.

За даними полковника СБУ, в Бахмут заходять деякі підрозділи 42-ї десантної дивізії. В її складі також є полк кадирівський полк “Ахмат”.

“Будемо очікувати, коли вони поміняються і як розгортатимуться надалі бойові дії”, – зазначив Костенко.

В Бахмуті продовжуватимуться бої. Однак перегрупування військових не зможе так збільшити ефективність ворога, як це було під час заходу ПВК “Вагнера”.

«З моєї суб’єктивної точки зору, на Бахмут відправляють найсильніші підрозділи. Але кадирівці і поруч не стояли з вагнерівцями. Звичайно, недооцінювати не можна, але такого бойового досвіду, як у “Вагнера”, в кадирівців немає. Це люди тіктока», – зауважив полковник СБУ.

Тому найближчим часом, ймовірно, з’являтимуться нові відео від “тікток військ”.

Основною силою в Бахмуті, найпевніше, буде 42-га дивізія і полк, який зайде до міста. Натомість кадирівці будуть десь у другому ешелоні оборони. Навіть якщо “Ахмат” будуть у першому ешелоні – такої ефективності, як від “Вагнера”, вже не очікують.

Додамо, триває чотириста шістдесят третя доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави.

Російська федерація продовжує нехтувати законами та звичаями війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як по військових, так і по цивільних об’єктах.

Протягом доби противник завдав 12 ракетних ударів із застосуванням 10 балістичних та крилатих ракет типу “Іскандер” по Києву, (знищено нашими захисниками) та 2 зенітних керованих ракет С-300 по Харкову. Крім того, завдав 36 авіаційних ударів та здійснив близько 10  обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

На жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення, серед яких діти, пошкоджено дитячу поліклініку, житлові багатоквартирні будинки, приватні будинки та інша цивільна інфраструктура.

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України і надалі залишається високою.

Російські окупаційні війська продовжують зазнавати великих втрат на полі бою. Внаслідок чого противник продовжує обладнувати цивільні заклади тимчасово захоплених територій під медичні установи. Так, в населеному пункті Мелітополь Запорізької області окупанти облаштували дитячий санаторій під військовий шпиталь, де на лікуванні перебувають понад 200 окупантів з пораненнями різного ступеню важкості. Також російські терористи, нехтуючи законами міжнародного гуманітарного права, на території Мелітопольського Олександро-Невського собору розмістили базу російських військовослужбовців з військовою технікою.

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей. Протягом доби підрозділи сил оборони відбили 19 ворожих атак.

На Бахмутському напрямку протягом доби противник завдав авіаційних ударів в районах Хромового та Білої Гори Донецької області.

На Авдіївському напрямку противник наступальних дій не проводив.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник продовжує вести оборонні дії.

Авіація сил оборони за добу завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки, а також 2 по зенітно-ракетних комплексах противника.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 1 пункт управління, 1 зенітно-ракетний комплекс, 5 артилерійських підрозділів на вогневій позиції, 9 районів зосередження озброєння та військової техніки противника.