Президенти України Володимир Зеленський та Румунії Клаус Йоганніс підписали у Кишиневі спільну декларацію, згідно з якою Румунія “підтримує Україну в тому, щоб стати членом НАТО, щойно дозволять умови”.

Повідомляє пресслужба глави держави.

“Президент України та президент Румунії: вітають значні досягнення України у просуванні на шляху євроатлантичної інтеграції; підтверджують свій намір збільшити спільні зусилля щодо підтримки інтеграції України до альянсу та імплементації стандартів НАТО”, – йдеться в тексті.

Вони також “висловлюють готовність провести двосторонні консультації щодо міжнародних гарантій безпеки України на період до набуття членства в НАТО на основі Київського безпекового договору від 13 вересня 2022 року”.

Як зазначається: «Україна високо цінує політичну та практичну допомогу, яку надають Румунія та громадяни Румунії в цей критичний період, включно з, але не обмежуючись, прийняттям біженців, транзитом міжнародної допомоги, сприянням експорту зерна, підтримкою зусиль України із самооборони та стійкості, зокрема розбудовою оборонних спроможностей”.

Румунія, йдеться в декларації, “підтримуватиме Україну стільки, скільки знадобиться, та продовжуватиме надавати багатовимірну допомогу Україні й закликати до посилення міжнародної допомоги та підтримки України”.

Також сторони співпрацюватимуть із метою “підтримання стабільності та стійкості вразливих країн нашого регіону, що зазнали негативного впливу внаслідок військової агресії Росії».