Переноситься дата обміну полоненими між Росією і Україною на невизначений термін.

Про це повідомив правозахисник росіян, які перебувають в українських в’язницях, передає ТАСС.

“Поки переноситься обмін. Поки немає указу про помилування, швидше за все, є якісь сили в офісі Володимира Зеленського, які хочуть зірвати обмін, обрушити його рейтинг”, – зазначив він.

Раніше російська сторона підтвердила інформацію щодо можливого обміну з Україною найближчим часом. Про це заявляв президент Володимир Зеленський.

Сторони обговорюють схему обміну 33 на 33. Серед тих, кого можуть повернути Україні – Володимир Балух, Павло Гриб, Микола Карпюк, Станіслав Клих і Олександр Кольченко, а також хтось із полонених моряків.

Представники російських силових відомств виступають проти видачі українській стороні трьох осіб в порядку обміну.

Йдеться про режисера Олега Сенцова і членів УНА-УНСО Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.

Сенцов в серпні 2015 року був засуджений до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці терористичних актів на території Криму.

Додамо, що Вишинському змінили запобіжний захід на особисте зобов’язання.

Керівника порталу “РИА Новости Україна” Кирила Вишинського відпустили з-під варти. Таке рішення прийняв суд.

“Постановити нову ухвалу, якою задовольнити клопотання захисника та змінити обвинуваченому Вишинському запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання”, – зазначив суддя.

Зокрема, суд поклав на підозрюваного ряд зобов’язань.

“Покласти на обвинуваченого Вишинського обов’язки прибувати за першою вимогою до суду, повідомляти суд про зміну місця проживання та місця роботи та утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні. Звільнити Вишинського з-під варти негайно. Ухвала оскарженню не підлягає”, – вказано у рішенні суду.

Зокрема, колегія суддів ухвалила апеляційну скаргу захисника задовольнити, а ухвалу Подільського районного суду Києва, якою продовжено строк дії запобіжного заходу Вишинському у вигляді тримання під вартою до 19 вересня 2019 року, – скасувати.

Нагадаємо, раніше держзвинувачення заявило, що не проти зміни арешту на особисте зобов’язання керівника порталу “РИА Новости Україна” Кирила Вишинського.

“Ми не проти задоволення скарги, вважаємо за можливе пом’якшення запобіжного заходу і застосування особистого зобов’язання”, – сказав один з представників сторони обвинувачення.