Служба безпеки України повідомила про підозру патріарху Російської православної церкви Володимиру Гундяєву (Кирилу). Як відомо, зловмисник підтримував повномасштабну агресію РФ проти України та «благословляв» окупантів на вбивства українців.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Там зазначають, що патріарх входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва країни-агресора РФ, а також використовує підконтрольні йому релігійні громади РПЦ на території Росії та представників УПЦ МП в Україні.

«Слідство встановило, що патріарх РПЦ один із перших публічно підтримав повномасштабну війну проти України. Також він регулярно розповсюджує кремлівські наративи у вигляді онлайн-проповідей чи власних відео коментарів», — йдеться в повідомлені СБУ.

Крім того, українські правоохоронці задокументували, що у березні 2022 року на сайті РПЦ було опубліковано статтю про літургію, де патріарх Кирило «благословив» командувача росгвардії РФ Віктора Золотова на війну проти України. Окрім того, у лютому 2023 року Гундяєв виправдав окупацію сходу України.

У Службі безпеки заявили, що патріарх РПЦ неодноразово давав коментарі кремлівським пропагандистам, він публічно підтримував агресивну політику Кремля і закликав віруючих об’єднатися у війні проти України.

«На підставі зібраних доказів Гундяєву повідомлено про підозру за такими статтями: посягання на територіальну цілісність та недоторканність України, виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників та планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни», — наголошують в СБУ.