Засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з питань врегулювання ситуації на Донбасі втратили сенс через присутність на них “бойовиків у ролі представників окупованих територій”, і зараз фактично стали “прохідним двором”.

Про це заявив представник Донецької області на переговорах у ТКГ від української делегації Денис Казанський. Думкою він поділився в ефірі каналу “Прямий”.

“Ми переговори, з одного боку, не зриваємо, а з іншого – як таких переговорів немає. Тобто відбувається ця перепалка. І ми сьогодні, в принципі, весь час обговорювали просто, що це за люди, чому вони присутні”, – підкреслив журналіст.

Він зауважив, що українська делегація в ТКГ вимагає від ОБСЄ “прояснити статус бойовиків на переговорах”, тому що домовитися про будь-що “в такій атмосфері неможливо”. За його словами, українська сторона намагається це донести до модераторів місії.

“Якщо це триватиме, і вони не приймуть ситуацію під контроль, не буде фільтрації людей… Або нехай нам Росія офіційно надасть ноту, в якій ці “представники громадськості” будуть вказані, як те, що російське МЗС їх вносить, тому що така процедура можлива. Але поки те, що відбувається, – це просто дійсно як прохідний двір”, – висловився Казанський.

Він зазначив, що тільки тоді “бойовики можуть бути присутніми на засіданнях як представники”, запрошені з російської делегації.

Нагадаємо, 2 березня відбулося чергове 150-е засідання ТКГ в робочих підгрупах.

Засідання Робочої групи з політичних питань мало на меті продовжити розгляд «Плану спільних кроків», запропонованого українською стороною в якості основи для подальшого виконання домовленостей, достягнутих у Нормандському та Мінському, зокрема, перенесення термінів його виконання.

“Представники нашої делегації ще раз підкреслили, що основою врегулювання є чітке виконання спільних рішень, прийнятих в рамках роботи обох форматів і ТКГ, які містять у собі необхідні механізми і для встановлення всеосяжного режиму припинення вогню, і для врегулювання гуманітарної та економічної ситуації на окупованих територіях, які в подальшому стали основою для реалізації політичної частини угод”, – йдеться у повідомленні.