На Куп’янському напрямку не збільшується кількість російських військ, хоча певні ротації проводяться. Загалом по загальній ширині фронту ще з минулої зими там перебуває близько 100 000 окупантів, а в трикутнику Куп’янськ — Валуйки — Сватове налічується близько 40-50 000 росіян, які постійно ходять в атаки. Найближчим часом, коли ще більше потеплішає, загарбники спробують використовувати танки. Зі свого боку, Сили оборони України вже провели всі необхідні підготовчі заходи з оборони.

Про це повідомив полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

За словами військового експерта, на цій ділянці фронту ми маємо смуги забезпечення перед фортифікаційними спорудами, певні пастки (як мінні, так і артилерійські) і досить велику кількість БПЛА. «Дрони вже почали з’являтися на лінії фронту. Принаймні, в усіченому варіанті почав працювати наш оборонпром. Він виробляє в достатній кількості безпілотники, які утримують росіян. Наші оператори ліквідують десятки одиниць ворожої техніки, а це доволі серйозний коефіцієнт корисної дії», — поділився гарною новиною полковник.

Потім Світан підкреслив, що Куп’янський напрямок однозначно небезпечний, але не проблемний у стратегічному плані. Річ у тім, що річка Оскіл і Оскільське водосховище — це серйозний рубіж оборони, і навіть якщо у росіян раптом десь вийде прорватися, вони будуть змушені зупинитися перед цією природною перешкодою. Ба більше, утримування ситуації нашими військами наразі на цій ділянці фронту цілком можливе. Головне, щоб у нас була достатня кількість озброєнь, хоча б снарядів і мін, які потрібні при виконанні завдань активної оборони.

Додамо, раніше вже повідомлялось, що російські війська намагаються вибити собі плацларм для розвитку подальшого наступу до бар’єрних рубежів, таких як річка Оскіл та Куп’янськ. Ворог перекидає основні сили та резерви, намагається знайти шпарину в українській обороні.

Про це розповідав речник ОСУВ «Хортиця», капітан Ілля Євлаш.

«Ворог продовжує тиснути в районі Синьківки, також у напрямку Тернів, Сіверська з намаганням розвинути свій наступальний потенціал та вибити собі плацларм для розвитку подальшого наступу до бар’єрних рубежів, таких як річка Оскіл та Куп’янськ. Він залишається однією із ключових задач противника на цьому напрямку. Туди перекидаються основні сили та резерви, і намагаються знайти шпарину в нашій обороні», – розповів Євлаш.

Також, окупанти підтягнули резерви, у тому числі підрозділи росгвардії, на Куп’янський напрямок, щоб зміцнити свій кордон та перешкодити диверсантам.

За його словами, для ворога на Харківському напрямку Куп’янськ залишається основним населеним пунктом, куди він продовжує підтягувати сили та резерви.

«На цьому напрямку у нього там досить багато різної техніки та особового складу. Крім того, з боку рф вони зміцнюють лінію оборони, лінію кордону. Туди підтягнули підрозділи росгвардії. Звичайно, не для наступальних дій, а для запобігання прориву», – сказав Євлаш.

Він нагадав, що минулого року на цьому напрямку активно працювали диверсійні групи, зокрема представники РДК. Тому, за його словами, зараз росіяни намагаються посилити кордон.

Також Євлаш зауважив, що, якщо на якомусь напрямку відсутні бойові зіткнення, це не означає, що противник там не веде війну. Цей час він використовує для перегрупування військ.

Водночас ворог часто вдається до ІПСО, під час якого погрожує швидким наступом та знищенням Сил оборони.

“Ми зайняли досить потужні укріплення, збудували лінію оборони на Лимано-Куп’янському напрямку поблизу Куп’янська, бетонні також є ДОТи, обладнано дуже багато інженерних споруд. Крім того, вміло використовуються особливості місцевості”, — розповів речник, додавши, що ворог порушує міжнародні конвенції, переодягається в форму ЗСУ, використовує також багі для пересування до своїх позицій.