Представники НАТО будуть займатися моніторингом українських виборів президента 2019 року.

Про це стало відомо після зустрічі Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе з Генеральним секретарем Парламентської Асамблеї НАТО Девідом Хоббсом, яка проходила в Брюсселі.

На зустрічі було обговорена взаємодія України з Північно-Атлантичним воєнним альянсом, а також про майбутню інтеграцію України до нього.

Представник  з України закликала представника НАТО взяти участь у моніторингу виборів президента України, які відбудуться цього року.

«Ми будемо раді вітати активну залученість місії спостерігачів ПА НАТО в моніторингу виборів», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Девід Хоббс не став відмовлятися від даного прохання,а тому підтвердив, що парламентарі ПА НАТО з різних країн візьмуть участь у моніторингу українських виборів.

Ми розраховуємо на те, що вибори в Україні відбудуться у відповідності до демократичних норм і стандартів», – підкреслив він.

Крім того, Держави-члени Парламентської Асамблеї НАТО засудили постійне втручання в іноземні демократичні процеси.

"Асамблея рішуче засуджує нещодавні втручання РФ у вибори й референдуми у країнах-союзниках та партнерах, а також її ширші намагання дестабілізувати демократії у Європі та Північній Америці", –  підкреслюється у проекті резолюції, яка у понеділок буде винесена на голосування під час пленарного засідання.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також нагадаємо, що ЦВК затвердила кошторис президентських та парламентських виборів

Центральна виборча комісія затвердила кошториси за бюджетними програмами щодо проведення виборів Президента України та Верховної Ради цього року. Відповідні рішення ухвалено на засіданні ЦВК.

Зокрема, ЦВК затвердила кошторис за бюджетною програмою “Проведення виборів Президента України” на 2019 рік на суму 2 млрд 354 млн 880 гривень.

Крім того, затверджено кошторис за бюджетною програмою “Проведення виборів народних депутатів України” на 2019 рік на суму 1 млрд 949 млн 620 гривень.