Окупанти з РФ напередодні здійснили численні спроби захопити взводні опорні пункти українських воїнів на Авдіївському і Мар’їнському напрямку, найчисельніші і найзапекліші атаки ворожих штурмових груп фіксувалися насамперед у Мар’їнці.

Українські воїни відбили усі штурми, не віддали ворогові жодного метра, а також прорідили підрозділи ЗС РФ, вбивши або поранивши понад 120 загарбників. Про це повідомив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.

Наступальні групи російських загарбників на Мар’їнському та Авдіївському напрямках здійснили 14 атак на опорні пункти українських воїнів. Особливо інтенсивними були зіткнення з ворогом у Мар’їнці.

Втім, усі атаки виявилися безрезультатними: українські воїни відбили ворожі штурми.

“Втрат наших позицій немає. Наші захисники надійно утримують рубежі і відбили 14 атак ворога”, – наголосив Шершень.

На Таврійському напрямку безуспішні штурмові дії вилилися для ворога у втрати. Вбитими та пораненими окупаційна армія втратила 124 загарбники. Вісім одиниць ворожої техніки знищено або серйозно пошкоджено. Також у ворога поменшало на три склади боєприпасів.

На Запорізькому напрямку загарбники ведуть активну оборону, зокрема, у районах Новопавлівки та Оріхова.

“В очікуванні наступальних дій з боку ЗСУ основні зусилля ворог спрямовує на підтримку підрозділів у постійній бойовій готовності, продовжує фортифікаційне обладнання рубежів та позицій, встановлює мінно-вибухові загородження”, – підсумував Шершень.

Зазначимо, що на фронті в останні дні спостерігається відносне “затишшя” з боку агресора. Про це розповів  в щоденному фронтовому зведенні для українського телеканалу за 28 травня обговорював полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан.

У ніч проти 28 травня росіяни завдали найбільш масованої атаки іранськими дронами-камікадзе типу “Шахед” по території України, використавши загалом 54 таких дрони. Тож у багатьох виникло питання, звідки їх так багато в РФ.

Військовий експерт поділився інформацією, що Тегеран почав отримувати від Росії винищувачі Су-35. Тож Ірану доводиться за них розраховуватися.

“Один з таких механізмів розрахунку – це постачання “Шахедів” у великих, фактично безлімітних кількостях. Співвідношення ціни “Шахеда” й Су-35 величезне – 20 тисяч доларів за дрон і близько 100 мільйонів доларів за літак”, – розповів Світан 24 каналу.

Зважаючи на такий розрахунок, виходить, що за один винищувач Су-35 Іран повинен віддати близько 5 тисяч дронів. Цього достатньо, щоб проводити схожі атаки, як цієї ночі, ще 100 разів.

Військовий експерт також відзначив, що, імовірно, атака дронами відбувалась не однією хвилею. Під час першої з них ворог випустив близько 35 “Шахедів”.

“Отже працює 7 пускових установок. Це могло бути й до 70 “Шахедів”. Наші кажуть про 54 дрони, отже щось не долітає, щось не враховується”, – підкреслив полковник в запасі.

Щодо цілей, які переслідують окупанти, Роман Світан відзначає дослідження маршрутів для подальших ракетних атак, а також виснаження української системи ППО, аби під час ракетних обстрілів ми не мали чим відбиватися.

Поки ворог продовжує щоночі завдавати обстрілів за допомогою ракет чи дронів, водночас на фронті він дещо знизив свою активність. Військовий експерт припускає, що це пов’язано з тим, що росіяни найближчим часом не планує наступальних дій, зокрема на Донбасі.

“Росіяни чекають нашого контрнаступу. У них є своя розвідка, вони розуміють,що найближчого тижня розпочнуться прориви на деяких ділянках. Тому намагаються перейти в режим глухої оборони”, – підкреслив Світан.