Україна вже почала «попередні операції» з підготовки до контрнаступу проти російських військ, зазначив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк

«Це (контрнаступ – ред.) складний процес, який не є питанням одного дня, певної дати або години. Це безперервний процес деокупації, і деякі процеси вже відбуваються, наприклад, руйнування ліній постачання або підрив складів за лінією фронту», – заявив він.

При цьому Подоляк додав, що «інтенсивність контрнаступу наростає і займе досить тривалий період часу».

Радник глави ОП припустив, що «в міру того, як контрнаступ набирає обертів, відбуватимуться нові вторгнення російських партизанських груп на територію Росії, як, наприклад, рейд у Бєлгородській області на початку цього тижня», пише The Gardian.

Також зазначимо, що колишній директор Центрального розвідувального управління, генерал Девід Петреус вважає, що українські Збройні сили достатньо підготовлені для проведення успішного контрнаступу.

Про це він сказав під час 15-го Київського безпекового форуму, повідомляє “NV”.

Він наголосив, що ЗСУ добре дисципліновані, мають ефективне командування і управління, а також оснащені сучасним озброєнням. Чим не можуть похвалитися окупанти. Петреус наголошує, що російська армія за час війни зазнала величезних втрат та не мала нормальної можливості переоснаститися.

“Зараз війна перебуває в перехідному періоді. Зимовий наступ Росії не досягнув своєї мети. Вони хотіли захопити всю територію Донецької і Луганської областей. Їм вдалося захопити лише частину Бахмута. Зараз вони втрачають там фланги. Їхня оборона досить слабка”, – додає американський генерал.

Згадав він і військові невдачі РФ під Києвом, Харковом та Херсоном. Разом з тим він наголосив, що росіяни досягли тільки скромних цілей, які ставили перед собою на зимову кампанію.

“Натомість українське військо формує додаткові бригади, – наголошує Девід Петреус.

Також він зазначив, що у бронетанкових підрозділах – головною може бути західна зброя. І всі партнери хотіли і приклали зусиль, щоб ця зброя була для контрнаступу ЗСУ.