Джонсон поговорив із Трампом про війну в Україні

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який перебуває з візитом у Сполучених Штатах, зустрівся з експрезидентом Дональдом Трампом і поговорив із ним про війну в Україні.

Про це речник Джонсона заявив у коментарі BBC у п’ятницю.

Не розкриваючи подробиць зустрічі, представник британського експрем’єра зазначив, що той у розмові з Трампом “обговорив ситуацію в Україні та життєву важливість перемоги України”.

Зустріч, імовірно, відбулась у четвер, коли експрезидент США зустрівся з Борисом Джонсоном за вечерею.

Джонсон нині перебуває в Техасі на запрошення проукраїнських аналітичних центрів, аби провести зустріч із представниками Консервативної партії та їхніми донорами й переконати тих у важливості подальшої підтримки України.

Імовірно, зустріч із Трампом відбулась саме в межах цієї поїздки. Відомо, що під час президентства Трампа між ним і Джонсоном були приязні відносини, які, однак, в останні роки дещо охололи.

Нагадаємо, раніше колишній президент США Дональд Трамп заявив, що на місці Джо Байдена домовився б із Росією про недопущення повномасштабного вторгнення в Україну навіть ціною окупації додаткових українських територій.

В інтерв’ю для ведучого Fox News Шона Хенніті в понеділок, коментуючи події в Україні, Трамп нагадав, як за попередніх президентів Росія окупувала частини Грузії та України, а за часів Байдена взагалі отримала “шведський стіл”.

“А за Трампа вони, Росія, нічого не захопили. Бо Путін розумів, що ніколи б цього не зробив. І це навіть без укладання угоди. Я міг би це зробити. У найгіршому випадку, я міг би домовитися про те, щоб вони (Росія) щось захопили. Ви ж знаєте, що (в Україні), є певні райони, які є російськомовними, відверто кажучи, але домовитись можна було б”, – пояснив 45-ий президент.

Як звернуло увагу видання The Daily Beast, коли ввечері в понеділок Шон Хенніті показав уривки інтерв’ю з Трампом у своїй телевізійній передачі, там були вирізані уривки з його пропозиціями дозволити РФ захопити частину території України.

Замість цього, невдовзі після того, як Трамп каже:

“Я міг би це зробити (провести переговори)”, аудіозапис продовжується на місці, де колишній американський президент нарікає, що “Китай більше не поважає Сполучені Штати”.

Раніше Трамп, який наразі є головним претендентом на участь у виборах президента США від Республіканської партії, заявляв, що міг би вирішити війну в Україні за 24 години, влаштувавши особисті переговори Зеленського й Путіна.

Крім цього, Дональд Трамп не сказав, хто, на його думку, повинен перемогти у війні Росії проти України, натомість заявив, що хоче, аби “всі перестали вмирати”.

Про це Трамп сказав виборцям у Нью-Гемпшир під час інтерв’ю з CNN.

“Я хочу, щоб усі припинили вмирати. Вони вмирають. Росіяни і українці. Я хочу, щоб вони перестали вмирати”, – сказав Трамп, який хоче переобиратися на посаду президента у 2024 році, на заході CNN, який модерувала ведуча програми “CNN This Morning” Кейтлін Коллінз.

Трамп під тиском ведучої не сказав, чи хоче він, щоб Україна успішно стримувала Росію. Він заявив, що не “мислить категоріями перемоги і поразки”.

“Я думаю про те, як це врегулювати, щоб ми припинили вбивати всіх цих людей”, – сказав Трамп.

Зазначимо, що ще минулого року 45-ий президент США висловлював суперечливі погляди на причини й способи вирішення війни. Ще наприкінці лютого Дональд Трамп засудив вторгнення Росії в Україну і сказав, що молиться за українців, після того як на початку тижня вихваляв “геніальність” Путіна.

А пізніше він заявив, що Сполучені Штати мають надавати пріоритет фінансуванню безпеки шкіл перед допомогою Україні. А щоб війни не сталось, Київ мав би відмовитись від Криму і вступу в НАТО.