На засіданні фінансового комітету 30 жовтня підняли питання щодо кадрових призначень на митниці. Воно й не дивно, бо вже з 1 листопада Державна митна служба працюватиме окремо від Державної фіскальної служби. 

29 жовтня на посаду виконувача обов’язків начальника Волинської митниці ДФС призначили – Олександра Шавлака.  

Народний депутат від Слуги народу поцікавився у керівника Державної митної служби Максима Нефьодова, чому попри офіційні заяви щодо очищення митниці та заповнення її новими кадрами – він призначає на посади старих митників, які мають сумнівну репутацію. Нардеп згадав і волинське призначення.

“Але ви намагаєтеся призначити в рамках переведення – керівником Волинської митниці пана Олександра Шавлака. Який в 2016 році був керівником Чернігівської митниці. Керував там всією контрабандою. Сигаретні потоки. Всі нелегальні поставки сигарет з Рос федерації. Був причетний до контрабанди бурштину в Білорусь. Був на цьому задокументований, були відкриті кримінальні справи. Фігурував у скандалі у передачі Гройсману маже 1 мільйона доларів. І ця людина за вашими рекомендаціями буде переведена на Волинь”, − зазначив нардеп.

Керівник державної митної служби Максим Нефьодов у відповідь зазначив, що якщо нардеп має якісь докази недоброчесності Шавлака – нехай передає до правоохоронних органів.

“Якщо у вас є інформація – передавайте її до правоохоронних органів. Бо чесно кажучи для мене це звучить достатньо голослівно і суб’єктивно. Я можу сказати, що та – я поки задоволений роботою Олександра Шавлака на Волині де він є виконувачем обов’язків з точки зору показників, так і з точки зору кращих результатів боротьби з контрабандою. Вчора підписав пропозицію до міністерства фінансів аби призначити його там виконуючим обов’язки по реєстрації нової держмитслужби”, − відповів Нефьодов.

Нефьодов пообіцяв – якщо будуть докази про участь Шавлака у якихось оборудках – він його замінить і той буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

Народний депутат Ігор Палиця зазначив, що  свого часу Олександр Шавлак вже керував на Волинській митниці. Тоді його головуванням нічим добрим не відзначилося. Активісти і навіть працівники митниці хотіли його звільнення. Під стінами митниці влаштовували мітинги з вимогою замінити Олександра Шавлака.

“Його сховали на Волинській митниці. Він почав брати хабарі і жалівся, що спочатку йому сказали возити пану Насірову мільйон в місяць, а потім сказали два. Після цього зібралася волинська облрада. Звернулися до Гройсмана з проханням звільнити пана Шавлака тому що це злодій. І Гройсман після перевірки дійсно його звільнив. Питання потім було таке, що він прислав пана Кривіцького замість Шавлака. Ще кращого “кадра”. Але це вже риторично. Я розповів пану Нефьодову, що це крадій і його не можна ставити. На що пан Нефьодов мені і пану Дубінському сказав: “Так він крадій. Я знаю. Але він сказав, що багато красти не буде  – тому що інші крадуть багато”, − наголосив Ігор Палиця.