“Ми все одно всіх переможемо”: Зеленський прокоментував виконання “Мінських угод”.

Україна веде перемовини щодо двосторонніх та трьохсторонніх форматів переговорів із державою-агресоркою.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що Україна виконує “Мінські домовленості”.

Про це він сказав 1 лютого під час спільного брифінгу із прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном.

“Я вже не пам’ятаю, хто підписав “Мінські угоди”, але точно знаю, хто повинен їх виконувати. Ми – відповідальна країна та несемо відповідальність за будь-які папери, документи чи закони. Ми відповідально ставимось до тих чи інших домовленостей. Я розумію, що таке “Мінські угоди”, які були “народжені” нормандським форматом. Станом на сьогодні нормандський формат, на жаль або не на жаль, це – єдиний майданчик, на якому можуть зустрітись лідери. Принаймні зараз зустрілись радники і трішки зменшився градус напруги. Ніхто не говорить, що зняті всі питання, але тим не менше, там ми домовились про режим припинення вогню. Я не говорю, що це – ідеально, але це можливий майданчик для перемовин. Ми боремось за те, щоб хоч щось працювало, щоб лідери чотирьох країн зібрались. Але ви знаєте лідер якої країни не хоче збиратись”, – сказав президент.

Володимир Зеленський наголосив, що є різні підходи та бачення щодо виконання “Мінських угод”.

“Я не хочу говорити про пункти “Мінських угод”. Є різні читання, я не задоволений всіма пунктами, ми по-різному ставимось до порядку виконання тих чи інших пунктів, але ми дорослі хлопчики. Ми повинні робити щось, що має деокупувати наші території. З іншого боку, ми ведемо багато переговорів щодо інших форматів – трьохсторонніх та двосторонніх. І це непросто. Але ніхто не жаліється, ми все одно всіх переможемо”, – сказав Зеленський.

Раніше радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заявив про неможливість виконання цих угод.

“Протягом усіх років існування Мінських домовленостей триває дискусія щодо параметрів того, як їх можна виконати. Очікувано, що у цій дискусії беруть участь, зокрема, і посадовці України, зокрема пан Данілов, однак вони це роблять скоріше у публіцистичному стилі”, – наголосив він.

В свою чергу народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко заявив, що переглянути угоди потрібно було давно, але в той час біля влади не було людини, яка могла б вирішити це питання. 

“Нинішній владі потрібно було ще два-три роки тому визначити свою позицію щодо Мінських домовленостей. Зараз ми можемо проаналізувати й побачити, що три роки тому в уряді не було нікого, хто б міг вигадувати та реалізовувати такі рішення”, – вважає Олексій Кучеренко.