Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відкрив ранкове пленарне засідання парламенту у середу, 18 вересня. На ньому був присутній і колишній президент, а зараз лідер партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко.

Журналіст та фотограф Ян Доброносов зафіксував цікаве заняття Петра Порошенка у Верховній Раді. Відповідне фото він розмістив на особистій сторінці у соціальній мережі Instagram.

Добронос опублікував світлину лише руки й підписав, маючи на увазі Порошенка: “Не складно вгадати…”.

Користувачі одразу визначили, чия саме рука зображена на світлині, та красномовно прокоментували фото.

“Чьоткий пацик Петя”; Не важливо, хто, але тип досить істеричний, Чотки Афонські, плоди дерева Сльози Діви Марії, Всі моляться, чи мені здалося?”;”В Олексійовича навіть на манікюр нема часу”.

Зазначимо, що у цей же день у Порошенка був призначений допит у Державне бюро розслідувань, на який він не з’явився. Про це повідомила речниця ДБР Анжеліка Іванова.

“Він був викликаний на допит у кримінальному провадженні про можливе зловживання службовим становищем та втручання в роботу суддів декількох судів України.

Мова йде про можливе втручання шляхом несвоєчасного призначення суддів на посади, а саме категорії суддів у яких протягом 2016 року закінчувався 5-річний термін повноважень і відповідно вони мали бути призначеними суддями пожиттєво.

Ці призначення не були вчасно виконані, це могло спричинити тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з держбюджету на виплату суддям суддівської винагороди.

Крім Петра Порошенка у цьому кримінальному провадженні уже почався допит суддів. Планується допитати більше 1000 суддів, які не призначалися понад три роки на посади”.

За словами речниці, наразі сума нанесених державі збитків невідома, тому що досі не було проведено експертизи. Також у ДБР не змогли конкретизувати, суддів яких саме судів, районів та областей не призначали кілька років.

Іванова додала, що Порошенка чекають на допит у ДБР ще 27 вересня та 3 жовтня. Також вона повідомила, що у зв’язку з неявкою екс-президента 18 вересня у ДБР запланований допит перенесуть, однак певної дати наразі немає.

Водночас адвокат Петра Порошенка Ігор Головань не сказав, чому п’ятий президент не з’явився на допит 18 вересня. Питання про причину неявки Порошенка його адвокат Головань адресував до прес-служби ДБР.

“Я сказав, що відповідні документи мною були здані у канцелярію ДБР. Я думаю, що прес-служба ДБР надасть виключну інформацію з цього приводу. Я за пана Порошенка неодноразово говорив, що я відповідаю за себе і за нашу правову позицію”, – відповів він.