Про важливість ударів по Криму і роль українських партизан у цих операціях в етері одного з каналів розповів майор запасу НГУ, ветеран українсько-російської війни Олексій Гетьман.

В результаті комбінованого удару ЗСУ було пошкоджено 12 ворожих літаків на аеродромі «Саки». Це була підготовлена атака однозначно. Там розраховувався маршрут польоту.

Слід відмітити також роботу українських партизан, які допомагали в проведенні цієї акції. Адже багато питань треба було вирішити не лише біля цього летовища, а й по маршруту слідування ракети. Тому партизани повідомляли, який маршрут найкращий задля подолання ППО супротивника.

Що стосується самого аеродрому, то це одне з чотирьох основних летовищ, які ворог використовує для нанесення авіаударів по нашій території. І знищення таких посадкових смуг — це навіть може бути вигідніше, ніж знищення літаків, які на ньому базуються. Адже літаків у ворога вистачає, вони можуть їх замінити, перекинувши з інших авіабаз. Тоді як знищення злітно-посадкової смуги може вивести з ладу аеродром на тривалий час.

При знищенні командного пункту росіян в Криму використовувались ракети Storm Shadow, щоб там росіяни не розповідали про безпілотники. Ці ракети цікаві тим, що вони можуть вибухати з певною затримкою після того, як влучають в об’єкт ураження. Тобто навіть при влучанні в бункер вибух відбудеться не на поверхні. Ракета завдяки кінетичній енергії проникне в середину і там вибухне.

У Storm Shadow вже був «досвід» знищення бункерів: у 2012 році був знищений бункер диктатора Каддафі такою ж ракетою. Командний пункт чф рф теж був укріпленим місцем, але це не допомогло.

Не секрет, що Storm Shadow/SCALP – ракета виробництва фірми MBDA (спільна англо-французька технологія). Перші стрілянини, які увінчалися успіхом, відбулися у 2000 році у Франції.

Це влучання показало два моменти. По-перше, що ця ракета може руйнувати укріплені споруди. По-друге, супутникові знімки зруйнованого об’єкта показали, що влучання було дуже точним, відхилення було менше 1 метра.

Зруйновано серйозний командний пункт — і от саме це руйнування налякало гауляйтерів Криму більше, ніж знищення літаків. Адже навіть бункер не зможе їх захистити. Можливо скоро побачимо, як так звана влада окупованого півострова почне терміново виїжджати з півострова у «якісь нагальні відрядження» чи під іншими приводами.

Щоб відрізати сухопутний коридор з Ростова до Криму, нам не обов’язково виходити на саме узбережжя Азовського моря. Там на півдні проходить залізниця, яка є основним логістичним ланцюгом, через який йде постачання в Крим та на південь України. Ця залізниця йде від Волновахи через Токмак до Мелітополя і потім до Джанкоя в Криму. Коли ми почнемо контролювати цей логістичний маршрут, а слід нагадати, що до Токмака Силам оборони залишилося 16 км, припиниться основне постачання ворога.

А коли нам вдастся просунутися до Мелітополя та взяти під контроль ще й автомобільні шляхи, то не треба буде виходити на узбережжя Азовського моря, так як ми вже будемо контролювати усю логістику ворога. Адже у росіян 75% постачання йде залізницею, а лише 25% — автошляхами. Потім залишиться зруйнувати Кримський міст і вони залишаться без постачання будь-чого. А власних запасів у ворожого угрупування буде на два, максимум три місяці.

Військовий експерт Олександр Коваленко зазначає, що Storm Shadow – авіаційна крилата ракета, яка також може застосовуватися з надводних платформ.

Велика Британія є найбільшим користувачем цих ракет.

Носіями Storm Shadow є Eurofighter Typhoon, Dassault Mirage 2000, Dassault Rafale та інші бойові літаки.

За його словами, всі ці моделі не стоять на озброєнні ЗСУ, але важливо розуміти, що це все легкі винищувачі – аналоги МіГ-29.