Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець повідомив, що ситуація на лінії бойового зіткнення, особливо у Східній операційній зоні, дуже складна і останніми днями набула тенденцій далеко не на користь Сил оборони України.
За його словами, на сьогоднішній день стали очевидними дві речі. По-перше, противник продовжує активні наступальні дії відразу на трьох напрямках, причому на двох з них успішно. По-друге, темпи та розмах наступальних дій ЗСУ у Південній операційній зоні об’єктивно не визначні.
Так, у районі Бахмута реальність відрізняється від заяв про “вогневий контроль усіх входів і виходів” та “напівоточення противника”. Противник підтягнув на північний фланг суттєві резерви, досить успішно контратакував і майже повністю зупинив наші передові підрозділи в районі с.Дубово-Василівка, с.Берхівка та с.Ягідне.
Більше того, на південь від міста, на західній околиці с.Кліщіївка та у напрямку с.Андріївка, окупанти також провели низку контратак, чим змусили зупинитися передові підрозділи ЗСУ на цьому напрямі. І навіть у самому Бахмуті війська рф примудряються, незважаючи на вогневий контроль з боку ЗСУ, організовувати і проводити регулярні атаки в напрямку с.Іванівське.
Перед тим повідомлялось, що Збройні сили України зайняли панівні висоти навколо Бахмута та встановили вогневий контроль над містом, унаслідок чого російські окупанти опинилися в капкані. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Валерій Рябих.
“Річ у тім, що противник не досягнув своєї основної мети — закріпитися навколо Бахмута, для цього потрібно було зайняти панівні висоти, які підносяться над містом, і не має шансів його утримати в найближчому майбутньому. І тут якраз противник потрапив у такий капкан”, — сказав експерт.
За його словами, російська пропаганда створила з Бахмута символічне місце, й тепер російські окупанти не можуть просто відійти звідти, а змушені постійно вживати заходів щодо посилення підрозділів.
“На ций напрямок спрямовуються все нові й нові резерви. Зараз у районі Бахмута діють підрозділи Повітряно-десантних військ країни-агресора. І в цих умовах вони змушені застосовувати всі можливі резерви для того, щоб становище навколо Бахмута не погіршилося. Однак, використовуючи умови місцевості, переваги в тактиці, артилерійську підтримку вогнем, Збройні сили України просуваються з півночі та півдня, утримуючи позиції із заходу, і, таким чином, поступово займають панівні висоти над містом, зачищають місцевість. Це дає змогу розташувати на цих панівних позиціях артилерію, яка вже впевнено може тримати під контролем усе місто, включно з усіма шляхами постачання того угруповання, яке перебуває в ньому”, — сказав Рябих.
Такий вогневий контроль дасть змогу ефективно знищувати живу силу і техніку противника. Крім того, експерт прогнозує, що російське угруповання в ситуації, що склалася, страждатиме від нестачі боєприпасів та інших засобів постачання, не зможе проводити евакуацію поранених.
“Зрештою з подальшим розвитком успіху Збройних сил України на цьому напрямку і стискання кліщів з півночі та півдня це має призвести до того, що противник все одно має відійти на більш вигідні позиції. Тому що з точки зору оборони для противника Бахмут — дуже незручне місце. Щонайменше доведеться відкотитися в район Попасної та на лінію Попасна — Лисичанськ, де рельєф місцевості буде більше сприяти противнику для встановлення оборони”, — вважає Рябих.
На його думку, Бахмут відіграє велику роль для забезпечення успіху Збройних сил України та Сил оборони України на Південному напрямку, відтягуючи звідти резерви противника й забезпечуючи для українських військ можливість успішного вирішення завдань.