Співробітники київської прокуратури разом зі слідчими поліції обшукують службові приміщення комунальних підприємств “Київавтодор”, “Київавтошляхміст” та 10 районних КП ШЕУ Києва.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури

“Слідчі дії відбуваються в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення та розтрати коштів бюджету міста Києва за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 ККУ”.

У ході обшуків правоохоронці вилучили документи, які стосуються закупівель за рахунок столичного бюджету.

Також поліція вилучила відомості про витрати комунальних підприємств, зокрема:

придбання та встановлення обмежувальних антипаркувальних стовпчиків, які не відповідають технічним характеристикам та були закуплені в один період часу з різницею у вартості у понад 700 грн за одиницю, попри ідентичність цих виробів;
завищення КП обсягів витрат матеріальних цінностей (солей, піско-соляної суміші, паливо-мастильних матеріалів);
списання палива на транспортні засоби, які фактично не використовувались;
використання комунального автотранспорту в особистих цілях та надання його в користування третім особам з метою отримання неправомірної вигоди;
незаконне працевлаштування та здійснення виплат заробітної плати працівникам, які фактично не працювали.

Нагадаємо, раніше Столичні правоохоронці викрили факти зловживання службовим становищем посадовцями КМДА при передачі у користування приватному товариству земельних ділянок та приміщення комунальної власності у центрі Києва.

Про це повідомляє ДБР та Київська міська прокуратура.

За даними слідства, посадовці Київської міської адміністрації передали нерухомість, розташовану на вулицях Хрещатик і Михайла Грушевського, за заниженою вартістю та без проведення аукціону. За попередніми даними, сума збитків становить понад 150 млн гривень, зазначають у ДБР.

Вказано, що посадовці КМДА провели цю оборудку під приводом внесення змін до інвестиційного договору, порушивши вимоги Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Києва, внаслідок чого завдано матеріальної шкоди територіальній громаді столиці.

9 вересня столична правоохоронці провела обшуки в структурних підрозділах КМДА, зокрема в Департаменті економіки та інвестицій та Департаменті земельних ресурсів.

Перевіряється причетність до оборудки депутатів Київської міської ради.

Своєю чергою, Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що Офіс президента хоче позбавити його повноважень і впливу. Про це він сказав в коментарі кореспондентці НВ під час форуму YES Brainstorming.

За словами Кличка, Офіс президента намагається вплинути на столицю «будь-яким чином»:

«Вони спробували вибори — не пройшли. Вони пробують будь-які заходи, але це однозначно порушення Конституції, тому що КСУ в 2003 році визначив, що обраний киянами міський голова має бути призначений головою КМДА».

Кличко додав, що зараз його намагаються усунути від повноважень і впливу за допомогою закону про столицю, «в якому 900 правок»:

«Можу сказати, що це не прізвище Кличка, а передусім можливість киян вибирати людину, яка буде відповідати за місто. Киян хочуть позбавити цієї можливості – зробити з мера міста так звану англійську королеву… людину невпливову».

Однак на факти корупції в себе під носом Кличко воліє не реагувати.