Політтехнологи Порошенко вважають, що Аваков почне грати на його військово-патріотичному полі й відніме у Петра Олексійовича і без того малі відсотки електоральної підтримки. Сам Аваков збирається презентувати себе як лідера з сильною рукою мілітаристського напрямку. Про це пише Телеграм-канал Таємниці депутата.

Незабаром почуємо від нього історії як він героїчно вигравав битви, в поодинці зупиняючи танки ворога на кордоні й розсаджуючи пачками злодіїв в законі по тюрмах.

Як нещодавно стало відомо, Арсен Борисович повертається у велику політику.

Наприклад, вчора колишній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков опублікував старе відео чинного радника голови Офісу президента та речника української делегації в ТКГ Олексія Арестовича, де той назвав АТО “курортом”. Він закликав керівництво країни “послати цього персонажа куди подалі”.

“Мій товариш, військовий, матюкаючись, надіслав мені цей рідкісної гидоти ролик Арестовича. Якогось радника, члена, спікера і так далі…

Я рідко, особливо останнім часом, даю поради тим хто їх не потребує, але .. в цьому випадку хочу порадити:

Шановний офіс президента, навіть якщо ніхто з вас не віруючий – зберіть пальці в знамення – перехрестіть касатіка – потім себе – і пошліть цього персонажа…подалі. Не підставляйте країну і президента!”

Відео, яке опублікував Аваков датоване ще 2017 роком. Невідомо, чому колишній міністр тільки зараз його запостив.  У своєму дописі він також не зазначив, що словам Арестовича про АТО як “курорт” вже 4 роки. 

Згадав Аваков і нещодавні слова радника Єрмака про перейменування України в “Русь-Україну”. На його думку, такі висловлювання кидають тінь на керівництво країни та підставляють президента. Особисто до Зеленського із закликом зняти Арестовича з посад екскерівник МВС не звернувся. 

Колишній міністр назвав Арестовича “самозакоханим пустоцвітом” та “мерзотником”, який “зі смішком говорить поміж іншим про загибель на війні наших солдат”. 

Аваков впевнений, що реакція керівництва країни після перегляду відео не змусить себе довго чекати. 

Політексперт, кандидат політичних наук Олександр Палій вважає, що Аваков обрав безпрограшну тему, оскільки заяви Арестовича — часто скандальні, епатуючі і навіть шкідливі для країни.

“Публічне бодання з таким персонажем, очевидно, може додати в очах громадськості вагу тому, хто його допоможе усунути або тому, хто скаже останнє слово перед його відстороненням. Очевидно, на це і розрахунок Авакова, — підкреслює Олександр Палій.

— Маючи великі організаційні ресурси, він користується не великою підтримкою в суспільстві”.

На думку експерта, поки говорити про повернення Авакова — зарано.

“Головна перешкода — непопулярність, — пояснює Олександр Палій. — Очевидно, він це усвідомлює. Не виключаю при цьому, що Аваков спробує організувати або осідлати якусь політичну партію”.

Нагадаємо, колишні українські прем’єри Арсеній Яценюк, Володимир Гройсман, а також ексміністр внутрішніх справ Арсен Аваков відвідали форум «Ялтинська Європейська стратегія» (YES Brainstorm), який триває цими днями в Києві. Колективне фото міністрів колишній керівник МВС Аваков опублікував на своїй сторінці в Instagram.

«Доброго ранку. А ми на Yes!», – підписав світлину експосадовець.

Користувачі соцмережі відреагували на колективну фотографію влучними коментарями.

«Доброго ранку! А ми на заробітках за кордоном!», – зазначив один з коментаторів

Інший підписник Авакова поцікавився, чому до кадру не потрапив Янукович, і висловив припущення, що останній як раз фотографував трьох політиків.