Сполучені Штати Америки заборонили експорт американських доларів до Росії. Про це йдеться в указі президента США Джо Байдена.

Так, забороняється “експорт, реекспорт, продаж або постачання, прямо чи опосередковано, зі Сполучених Штатів або особою Сполучених Штатів, незалежно від розташування, банкнот у доларах США уряду Російської Федерації або будь-якій особі, яка знаходиться в Російській Федерації”.

Нагадаємо, що 7 березня до подібного рішення вдався Європейський союз та заборонив постачати до Росії банкноти євро. 

Європа заборонила своїм фізичним та юридичним особам продавати, виставляти, передавати або вивозити банкноти євро у російську федерацію або направляти їх будь-яким чином для використання на території росії.

Наведена заборона не поширюється на ввезення в московію готівки, яка необхідна для фінансування роботи посольств, консульств чи представництв міжнародних організацій, але лише тих, що мають дипломатичний імунітет.

У самій росії 9 березня центробанк запровадив нові обмеження на обмін й обіг іноземних валют, а саме заборонено купувати валюту, а з валютних депозитів можна наразі зняти до 10 тисяч доларів в еквіваленті (тобто, навіть якщо депозит – у євро).

Також сьогодні, 11 березня Європейський Союз заявив, що готує четвертий пакет санкцій проти рф, спрямований на її подальшу ізоляцію. Головною метою нового пакету є змусити кремль зупинити вбивчу агресію в Україні.

Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Зараз ми виступимо з четвертим пакетом санкцій. Ці санкції ще більше ізолюють Росію від глобальної економічної системи, що ще більше збільшує вартість вторгнення Путіна в Україну, – вказала фон дер Ляєн.

Президент зазначила, що західні партнери не збираються зупинятися, доки не буде досягнуто припинення кровопролиття.

Ми переживаємо 15-й день цієї страшної війни. Ми були добре підготовлені, щоб уже на другий день, на четвертий та на шостий день послідовно застосовувати нові пакети санкцій. Сьогодні тиждень потому, ви бачимо, що рубль знаходиться у вільному падінні та втратив понад 50 відсотків порівняно з євро. Космічними темпами в Росії зростають відсоткові ставки та інфляція. Рейтингові агентства на цей час оцінюють російські акції як сміття, а зниження економіки вражає всю країну, – зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Європейський світ готовий допомагати нам! Разом до перемоги!