Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол про адміністративні правопорушення стосовно заступника керівника ОП Ростислава Шурми у зв’язку з порушенням ним вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Пресслужба НАЗК інформує про це.

У2022 році Шурма, заступник керівника ОПУ, створив Комітет електроенергетики при ОПУ, де він очолював збори учасників.

На засіданнях Комітету брали участь ключові установи електроенергетичної галузі, зокрема: Міністерство енергетики, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ПАТ «НЕК «Укренерго», ДП «Оператор ринку» та ДП «Гарантований покупець».

«Маючи приватний інтерес у вказаній сфері, Ростислав Шурма не повідомив у визначеному законодавством порядку про наявний конфлікт інтересів та, діючи в умовах реального конфлікту інтересів, брав участь в обговоренні та прийнятті на засіданнях Комітету рішень, які стосувалися його приватного інтересу», — наголошують в НАЗК.

Національне агентство встановило, що Олег, рідний брат Ростислава Шурми, є кінцевим бенефіціарним власником семи компаній, які займаються виробництвом електроенергії з альтернативних джерел. Сам Ростислав Шурма в 2019-2021 роках був членом наглядової ради АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Геліос», який є співзасновником трьох із згаданих компаній.

Станом на липень 2022 року, коли відбулось перше засідання Комітету під головуванням Ростислава Шурми, у ДП «Гарантований покупець» була заборгованість за електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел і придбану у компаній брата Шурми, на суму майже 254 млн грн.

Для розрахунку з вказаними компаніями можуть використовуватися кошти ПАТ «НЕК Укренерго», що передаються ДП «Гарантований покупець» як оплата послуг з забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.