Вижити у 2024-му, щоб перемогти у 2025-му. Так пише видання Politico про військову стратегію Києва, яку тепер вибудовує Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Там зазначається, що головні мета і завдання України на 2024 рік — утримати фронт, чекаючи розблокування військової допомоги США і прибуття в країну винищувачів F-16.
«Цей рік стане роком стратегічного нарощування і оборони як для України, так і для євроатлантичної спільноти, часом для створення необхідної військової та промислової бази. До 2025 року Україна зможе мати достатні навички та засоби, щоб перемогти Росію», — зазначив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Заступник міністра оборони Бельгії генерал-лейтенант Марк Тіс висловив упевненість, що 2024-й для обох сторін конфлікту буде «роком відновлення і підготовки». Якихось серйозних подій на полі бою очікувати не доводиться.
«Щоб оцінити перспективи, ми поговорили з аналітиками, чинними офіцерами та військовими експертами. Ніхто не зміг дати точну дорожню карту на 2024 рік, але всі погодилися з тим, що три фундаментальні принципи визначатимуть траєкторію майбутніх місяців. По-перше, ця весна буде присвячена управлінню очікуваннями, оскільки в України немає ні озброєння, ні особового складу для початку значного контрнаступу. По-друге, Росія за допомогою своїх союзників отримала артилерійську перевагу, тобто використовуватиме тактику вогневого валу. По-третє, без західної ППО і ракет великої дальності, а також артилерійських снарядів Києву буде складно створити надійну і стійку оборону», — ідеться в статті.
Експерти сходяться на думці, що 2024-й буде важким роком для України у військовому плані. Після захоплення української Авдіївки в зоні ризику опинилися 3 населені пункти: Работине на Запорізькому напрямку, Куп’янськ (Харківщина), а також Часів Яр (Донбас).
Саме там РФ зосереджує свої сили в спробі продавити оборону України. Життя власних солдатів мало хвилюють російське командування. А це означає, що росіяни, як і раніше, використовуватимуть тактику «м’ясних штурмів». Населення РФ утричі більше, ніж населення України. І Кремлю поки вдається уникати масової мобілізації, поповнюючи свої війська контрактниками і зеками.
Головна проблема для України — це перевага Росії у снарядах. Захід різко обмежив поставки Києву, а РФ тим часом не тільки наростила власне виробництво, а й змогла купити великі партії боєприпасів у союзників — Ірану і Північної Кореї. Києву потрібна не тільки артилерія, а й посилення систем ППО, оскільки РФ продовжує завдавати невибіркових масованих ракетних ударів по містах і селах.
Екс-командувач армією США в Європі генерал Бен Ходжес з оптимізмом дивиться на ситуацію, що склалася. Він вважає, що система оборони України цілком здатна впоратися з натиском росіян. Крім того, очікуються вже найближчими місяцями поставки винищувачів F-16, що різко поліпшить стратегічну ситуацію для українців у цій війні.
Також надходять сигнали про швидке постачання Києву ракет великої дальності ATACMS і Taurus, що дасть змогу Києву зруйнувати військову логістику росіян на глибині 300 км, послабивши наступальний потенціал ворога.
«Ця війна триває вже 10 років, у Росії були всі переваги, і через 10 років вони окупують тільки 18 відсотків України. Росіяни (втратили.) півмільйона солдатів, їхній Чорноморський флот із кожним днем стає дедалі слабкішим, а ВПС не можуть домогтися переваги в повітрі… Думаю, Росія насправді перебуває в гіршому становищі, ніж ми думаємо», — констатував генерал.