Київське метро може зануритися під воду від початку весняного паводку. Під загрозою як закриті, так і працюючі станції «синьої» гілки. Це буде остаточний колапс основної транспортної артерії столиці.

Про це повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Вітренко.

За його словами, міська влада повинна готуватися до підвищення рівня води у підземних річках, встановити необхідне обладнання для відкачування води. Якщо цього не зробити, то «синя» гілка київського метро може стати аналогом венеціанського каналу, а переміщення між станціями буде відбуватися на човнах і стане буквально човниковим.

«Я дуже сильно боюся, що ті київські чиновники, які відповідають за київський метрополітен і за подолання кризових ситуацій, виявляться не підготовленими до цього (до весняних паводків). І дуже сильно боюся, що «синя» гілка метрополітену може перетворитися на Венеціанський канал, на якому можна буде пересуватися лише на човнах. Тому що ми бачили на власні очі ті тріщини, які є в тунелях метрополітену, як тече там вода», – сказав Вітренко.

За його словами, зміна русел підземних річок під час паводків може сильно вплинути на тунелі київського метро. На думку Вітренка, питання готовності київського метрополітену до цього часу залишається відкритим.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на синій гілці київського метрополітену також можуть закрити станцію «Героїв Дніпра». Це зумовлено проблемами тунелів та самої станції, де періодично виявляються протікання ґрунтових вод зі стін та стелі.