Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд до Верховної Ради проєкт постанови про затвердження рішення РНБО про застосування санкцій щодо Ірану. Відповідний документ був опублікований на веб-сайті Верховної Ради.

Зазначається, що рішення про введення санкцій проти Ірану було прийняте Радою національної безпеки і оборони 27 травня. Тепер цей проєкт має бути затверджений парламентом.

«Затвердити рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 травня 2023 року “Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Ісламської Республіки Іран”, уведене в дію Указом Президента від 27 травня 2023 року №308/2023», – йдеться у проєкті документа.

Санкції проти Ірану, включатимуть ряд обмежень у торговельних операціях, зокрема, з товарів військового призначення та подвійного використання з резидентами Ірану.

Додатково, буде повністю заборонено транзит ресурсів, польоти та перевезення цих товарів через територію України резидентами Ірану. Крім того, Україна вживатиме заходів для запобігання виведенню капіталів резидентами Ірану за межі нашої країни.

Документ також передбачає заборону передачі технологій резидентам Ірану, обслуговування електронних платіжних засобів, виданих резидентами Ірану, а також заборону реєстрації міжнародних платіжних систем, пов’язаних з цією країною.

Відповідальними за реалізацію постанови в разі її ухвалення будуть Кабмін, Служба зовнішньої розвідки, Служба безпеки України та Національний банк.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів 25 квітня прийняв рішення внести пропозиції щодо застосування секторальних санкцій проти Ірану на розгляд Ради національної безпеки та оборони.

“Даємо старт секторальним санкціям проти Ірану. Попередні обмеження, запроваджені Україною та нашими партнерами щодо осіб та компаній, безпосередньо причетних до постачання зброї Росії, на жаль, не були сприйняті, як серйозне попередження. Що ж – ми посилимо наші аргументи”, – прокоментувала Свириденко.

За словами чиновниці, урядовці надалі працюватимуть над тим, щоб до таких жорстких рішень долучилося якомога більше країн світу, аби агресія проти України та допомога їй, в якій Україна звинувачує Іран, не залишилася непокараною.

Обумовлено це тим, що Іран надає зброю для проведення Росією агресивної війни в Україні та замахів на життя українських громадян, він стає співучасником злочину агресії, воєнних злочинів та терористичних актів, які РФ вчиняє проти України.

Як ідеться в заяві зовнішньополітичного відомства, Росія продовжує здійснювати терористичні акти проти цивільного населення та критичної інфраструктури України, використовуючи саме бойові безпілотники іранського виробництва.

“Лише за останній тиждень РФ завдала понад сотню ударів іранськими дронами-камікадзе по житлових будинках, електростанціях, очисних спорудах, мостах та дитячих майданчиках в низці українських міст. Загинули та отримали поранення десятки людей, зокрема діти. Постраждала третина енергетичної інфраструктури України. Пошкодження отримали будівлі двох дипломатичних установ у Києві”, – сказано у ній.

Зазначимо, міністр Дмитро Кулеба в понеділок також звернувся до міністрів закордонних справ країн Європейського союзу із закликом накласти санкції на Іран саме за постачання зброї до Росії.

“Жорсткі санкції проти Ірану набувають особливої актуальності на тлі повідомлень про наміри іранської сторони передати Росії балістичні ракети “земля-земля” для їхнього використання у війні проти України”, – пояснили також посилення своїх закликів у МЗС.