Байден хоче припинення вогню в Україні.

Російський опозиціонер Ілля Пономарьов розповів про те, що Захід, в тому числі Туреччина і США штовхають Київ на переговори з Росією.

За його словами, думка про переговори між Україною та РФ витає у повітрі на Заході. До того ж її активно підігрівають і Москва і Вашингтон.

«Вашингтону також це було б вигідно. Адже там наближаються вибори. Для Байдена мати можливість говорити про те, що ми принаймні чогось досягли і припинили стріляти. Це все завдяки американським зусиллям. І це важливо», — заявив експерт .

Крім того він повідомив, що для Туреччини також вигідно бути посередником. Це можливість отримати перевагу у відносинах і з Росією, і із Заходом, зокрема з тими самими Сполученими Штатами. Пономарьов наголосив, що це для Туреччини у прямому вигідно:

«Вони відчувають, що момент для цього є. Не випадково з’являються якісь зливи в тому, який же був зміст у домовленості навесні 2022 року, що збиралося обговорюватись у Стамбулі. Все це зовсім не випадково. Політики бачать вікно можливостей і вони безпосередньо , туди йдуть.

Також Пономарьов розповів, що це вікно не відкривається ширше, а навпаки – лише закривається. Якби Москва заявляла про готовність розмовляти на тих принципах, які були ще тоді закладені в ці переговори, але такого немає. Наразі РФ на ці домовленості піти ніяк не може, оскільки вона вже закріпила у Конституції статус цих окупованих територій. І здати назад тепер буде важко.