Згідно з висловленням льотчика-інструктора, полковника ЗСУ у відставці та військового експерта Романа Світана в ексклюзивному інтерв’ю для відомого каналу, командування російських окупаційних військ веде наступальні операції на фронті з метою задоволення амбіцій глави Кремля Володимира Путіна перед виборами до РФ, запланованими на березень 2024 року. Після цього можливе зменшення або повне припинення  дій противника.

 «Все це триватиме до «виборів Путіна». Чому вони не просто ризикують, а реально йдуть на втрату? Це усвідомлене рішення зазнавати втрат, оскільки стоїть завдання до виборів захопити по максимуму української території», — вважає він.

Він пояснив, що успіхи російської армії в Україні зумовлені значними втратами серед особового складу російської армії. Світан також вказав на те, що ґрунт останнім часом трохи висох, але на донецькому чорноземі важку техніку складно використовувати. Тому єдиний спосіб для наступальних дій — це застосування «м’ясних штурмів».

 «Вони діють за такою самою схемою: є певний допустимий коефіцієнт втрат. Грубо кажучи, якщо їм треба захопити один кілометр площі, втративши при цьому тисячу росіян, вони на це йдуть, для них це допустимо, бо живої сили їм вистачає. Вони можуть втрачати до тисячі на добу. Тому що близько тисячі росіян стає на облік у рекрутингових центрах Росії», – додав експерт.

Військовий експерт також зауважує, що російське військове командування понесло колосальні втрати через бажання задовольнити амбіції російського диктатора Володимира Путіна перед виборами.

 » Але ці допустимі норми у них досить суттєві. Якщо ми сьогодні знищимо всі сто літаків, завтра їм не буде на чому літати. Або сьогодні ми знищимо півмільйонну російську армію, а завтра їм не буде чим воювати. Це вже неприпустимі втрати.

Але на дуже великі допустимі втрати вони йдуть, щоб задовольнити Путіна перед виборами, якось вислужитися.», — зауважує Світан.

Він також зазначає, що задля досягнення хоч якихось цілей у цій війні перед знаменною датою вони намагаються закидати фронт КАБами, через що частіше застосовують авіацію. Але є неприємний для окупантів нюанс: усі їхні пташки втрачають крила потихеньку.

 «Останнім часом росіяни збільшили кількість вильотів, буквально на порядок. Тому що стоїть завдання закидати передню лінію фронту достатньою кількістю КАБів. А для цього треба збільшити кількість літаків та кількість вильотів як таких. І це призводить до збільшення ймовірності знищення літаків нашими ЗРК. Це природний процес – що більше літаків вилітає, то більше їх знищується.», — констатує Світан.

Експерт зауважив, що для наших захисників це вже рутинна робота — знищувати «сушки».

 «Так, це фактично рутинна робота наших зенітників, але за рахунок збільшення кількості літаків і літако-вильотів, що використовуються, вона дає такий хороший результат.

 Насправді за ці два тижні ми вже знищили Су-34 більше, ніж Росія виготовляє за рік.», — додає льотчик.

Зауважимо, що у ворога є декілька передачок Китаю — літаки, які мають особливу техніку використання. Як зазначає Роман, задля адаптації росіянам потрібен буде рік.

 «Щодо нових літаків, наприклад, китайських, то на таких літаках російські льотчики швидко не перевчаться, це пів року, а то й рік. Китайська техніка досить своєрідна.

 Думаю, зараз росіяни максимально завдаватимуть бомбових ударів. Скільки авіабомб у них є, стільки вони й використовують. Вони підуть на втрату ще десяти чи двадцяти літаків. Це так звані внесені до реєстру коефіцієнти дозволених втрат. І лише потім припиняться вильоти як такі.», — констатує Світан.