Шевченківський районний суд Києва на 2 місяці заарештував генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого вчора затримали за підозрою в роботі на спецслужби Росії.

14 квітня він був затриманий за “вчинення розвідувальної і терористичної діяльності в інтересах ФСБ РФ на шкоду державній безпеці України”. У той же день слідчі Служби безпеки України оголосили Шайтанову про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.111 ( “Державна зрада”) і ст. 258 ( “Терористичний акт”) Кримінального кодексу України.

Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.

Як свідчать матеріали справи, Валерій Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» СБУ, насправді знаходився на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобир» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова.

Як стверджують в СБУ, за завданням спецслужб РФ генерал-майор Шайтанов планував проведення терористичних актів на території України. За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі 200 тис дол США і паспорт громадянина РФ. В якості виконавця Шайтанов спеціально підібрав людину серед колишніх бійців спецпідрозділів.

Також, за заявою СБУ, Шайтанов повідомляв і багато іншої інформації ФСБ. Наприклад, деталі операцій в зоні АТО / ООС.