Прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков заявив, що його уряд засуджує війну Росії проти України. Водночас підкреслив, що підтримує прагнення нашої держави стати членом Європейського Союзу.

Про це Петков повідомив у інтерв’ю 23 квітня. Він зазначив, що уряд Болгарії вже неодноразово давав зрозуміти, що підтримує Україну.

“Місце України – в ЄС. Це їхня безпека”, – заявив прем’єр-міністр Болгарії.

Крім того, за словами Петкова, як людина, а не як прем’єр-міністр, він вважає, що постачання військової допомоги в Україну “є абсолютно правильним рішенням”. Утім, поки чотирипартійний коаліційний уряд, який він очолює, зайшов у глухий кут щодо цього питання.

“У цьому випадку я прем’єр-міністр. У мене є партнери по коаліції, які мають чіткі “червоні лінії”, і моє завдання – не прикидатися найсміливішим”, – сказав Петков.

Він сподівається, що на цьому тижні, поки парламент у відпустці, вони зроблять свою роботу, як лідери. Водночас обдумають, якою має бути спільна позиція, а не малюватимуть “червоні лінії”.

У свою чергу, міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг вважає, що Україні не варто пропонувати членство в Євросоюзі.

Про це він заявив у виступі 14-му саміті європейських медіа в Лех-ам-Арльберзі.

Зокрема, міністр вважає, що Україна не повинна отримати статус кандидата у червні, як на те розраховує президент Зеленський.

Він обгрунтував свою позицію тим, що є держави Західних Балкан, які проходили значно довший шлях до кандидатства.

Австрійське видання Heute наводить також слова Шалленберга про те, що Україні в принципі не варто ставати членом ЄС, навіть у подальшому. Він висловився за “інший шлях” для України, ніж повне членство.

За словами міністра, повинні бути також інші моделі, ніж вступ України до ЄС, доєднання до Єдиної економічної зони ЄС або просто збереження чинного рівня Угоди про асоціацію. Шалленберг закликав до більшої гнучкості в пошуку механізмів зближення України та ЄС.

Проте, він безперечно підтримав подальше поглиблення відносин ЄС з Україною. “Ми експортуємо наш західний спосіб життя”, – пояснив він.

Окрім того,  президент ЄвроРади Шарль Мішель в інтерв’ю відмовився говорити про те, чи всі держави ЄС згідні з перспективою членства України.