Київ може вимагати видачі уродженців України, затриманих у Білорусі разом із іншими бойовиками російської приватної військової компанії “Вагнер”.

Про це повідомив заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Він уточнив, що вже звертався з цим питанням до Міністерства закордонних справ.

“Чи не розглянути б таку пропозицію, щоб їх нам видали по екстрадиції. Це питання обговорюється, яким чином. Це було б непогано”, – зазначив Кривонос.

“По-перше, це б посилило нормальні відносини України й Білорусі, дало б поштовх до покращення відносин. І відбило би бажання наших ворогів використовувати територію наших сусідів як плацдарм для дій проти нашої країни”, – додав він.

Напередодні стало відомо, що правоохоронні органи Білорусі затримали під Мінськом бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер”.

В одному з санаторіїв поблизу Мінська були затримані 32 людини, ще одного виявили та затримали на півдні країни.

У правоохоронних органах заявили, що була отримана інформація про прибуття на територію країни понад 200 бойовиків “для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії”.

Як заявив державний секретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков, приблизно 14 затриманих у Білорусі бойовиків раніше воювали на Донбасі.

А білоруське видання “Наша Нива” писало, що імена багатьох із затриманих під Мінськом бойовиків можна знайти в українській базі “Миротворець”. Майже всі вони брали участь в бойових діях на Донбасі і причетні до групи “Вагнер”. Деякі з них – уродженці Донецької і Луганської областей.

Як відомо, найманці ПВК “Вагнера” брали участь у військових діях на Донбасі проти українських військ, про що неодноразово повідомляла Служба безпеки України. Також ЗМІ повідомляли про участь “вагнеровців” у боях в Сирії.

У грудні минулого року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що в Лівії наразі перебувають 2000 бійців ПВК “Вагнера”. Раніше в деяких ЗМІ повідомлялося, що “вагнерівці” в Лівії надають військову підтримку силам Лівійської національної армії.
Служба безпеки України (СБУ) оприлюднила матеріали, які свідчать, що російські найманці і озброєння доставляються в Судан та інші країни регіону безпосередньо авіацією міністерства оборони РФ на замовлення ТОВ “М Інвест” – комерційної структури “кухаря Путіна” Євгенія Пригожина.

Лукашенко в свою чергу, назвав інцидент «надзвичайною подією». Він зазначив, що стежить за реакцією росіян на інцидент. На думку президента, «вони, виправдовуючись, говорять, що мало не самі білоруські влади завезли» до себе найманців. Лукашенко пояснив це тим, що Росія намагається «якось виправдати свої брудні наміри».

При цьому він підкреслив, що у влади Білорусії немає цілей «зганьбити близьку» їм країну. У зв’язку з цим Лукашенко доручив голові КДБ Валерію Вакульчик більш детально розібратися в ситуації.

«Якщо затримані – російські громадяни, значить, треба звернутися негайно до відповідних структур Російської Федерації, щоб вони пояснили, що відбувається», – заявив Лукашенко.