Нова команда держконцерну «Укроборонпром» продовжить роботу, однак гендиректор держконцерну Айварас Абромавичус може змінити посаду.

Про це повідомив сам Абромавичус за підсумками зустрічі в середу в Офісі президента.

«Команда працюватиме далі, я також буду працювати далі, і ми скоро побачимо на якій посаді», – сказав він під час круглого столу Київської школи економіки в середу.

За його словами, виходячи з ОП він зробив висновок про політичну підтримку рухатися далі в проведених в держконцерні змінах.

Абромавичус нагадав, що спочатку йшов на посаду гендиректора тільки на 2-3 місяці, щоб почати фінансовий і forensic-аудит, розробити стратегічні документи і завести нову команду.

«За 11 місяців ми завели майже 70 професійних людей в концерн з 260 людей, тобто всі заступники генерального директора зовсім нові люди І поміняли майже 30 керівників найбільших підприємств. Зараз я вже 11 місяців на цій посаді, і це втричі або вчетверо більше, ніж я планував, і які були домовленості особисто з президентом», — сказав гендиректор «Укроборонпрому».

Згідно з даними агентства «Інтерфакс-Україна», раніше розглядалося питання можливого повернення Абромавичуса до наглядової ради держконцерну. Він уже очолював його в період з початку червня до кінця серпня 2019 року, коли президент Володимир Зеленський призначив його гендиректором «Укроборонпрому». Тоді Абромавичус зазначив, що це рішення було вимушеним через негативні процеси, що почалися, і він буде очолювати компанію до відбору нового керівника на конкурсі.

До слова, раніше повідомлялося, що «Укроборонпром» проробив всю домашню роботу і повністю готовий до трансформації.

Про це повідомив заступник генерального директора «Укроборонпрому» Мустафа Найєм.

«Кінцева зупинка – ліквідація Концерну у нинішньому вигляді та створення замість нього шести галузевих Корпорацій», – написав Найєм на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що подальший хід реформи критично залежить від державних органів та їх бажання нарешті розрубити цей «гордіїв вузол».

«За останні два місяці попри карантин нашій команді вдалось донести наш план трансформації Концерну майже до всіх органів державної влади, які координують роботу оборонки: прем’єр-міністру України; керівництву Офісу президента України; міністру фінансів; міністру економіки; Службі Безпеки України та Головному управлінню розвідки Міністерства оборони», – пояснив заступник генерального директора «Укроборонпрому».

За його слова, протягом карантину «Укроборонпром» відновив роботу міжвідомчої парламентської групи, яка працює над законопроектами, необхідними для прискорення реформи Укроборонпрому.

«Ми вже затвердили кінцеву структуру законопроектів, презентували та виписуємо законодавчі норми для нової моделі управління активами Концерну та їх реструктуризації. Cподіваюсь, що наш головний законопроект про корпоратизацію «Укроборонпрому» вже зовсім скоро вийде на фінішну пряму. Найближчі тижні очікуємо його реєстрацію у Верховній раді. Все це – результат роботи з внутрішнім колом наших регуляторів», – розповів Найєм.