Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна заявила, що промова її російського колеги Сергія Лаврова в Раді безпеки ООН була «як завжди сповнена брехні»

Про це вона повідомила після засідання у Нью-Йорку, передає «ДС» із посиланням на France Info.

«Ідеї миру прогресують. Під час зустрічі багато країн висловили своє занепокоєння тим, що війна захлинулась. Ці голоси підіймаються. Їх необхідно заохочувати», — сказала Колонна.

Голова французької дипломатії додала, що не змогла поговорити з Лавровим особисто.

«Посидів недовго, прийшов, сказав свою промову, як завжди, повну неправди та брехні, а потім пішов», — резюмувала глава МЗС.

Франція далеко не вперше попускає Росію.

Раніше глава МЗС Росії Лавров назвав успіхом те, що порядок денний G20 вдалося не українізувати. Однак Еммануель Макрон наголосив, що підсумкова декларація саміту не стала дипломатичною перемогою РФ.

За словами французького лідера, Росія вийшла із зустрічі ізольованою. Водночас він уточнив, що формат G20 не є саме тим майданчиком, де варто очікувати дипломатичного прогресу в війні Росії проти України, оскільки цей формат був створений для розв’язання міжнародних економічних питань.

Окрім цього,  президент Франції Емманюель Макрон зрозумів, що помилявся, коли говорив, що главі Кремля Володимиру Путіну потрібно «зберегти обличчя». Зараз у французького лідера серйозніший настрій на підтримку України. Президент Франції зрозумів, що Путін насправді не зацікавлений у переговорах.

Також зараз Франція шукає нових партнерів, оскільки хоче очолити процес розширення Євросоюзу, хоча раніше ставилася до цього негативно.