Збройні сили України продовжують контрнаступ. Є значні успіхи на Мелітопольському напрямку. Станом на 18 вересня, від початку просування українські війська тут звільнили 261,7 кв. км території та поступово наближаються до міста Токмак Запорізької області.

Як звільнення Токмака вплине на військову ситуацію розповів Олексій Гетьман, військовий аналітик.

За його словами, звільнення Токмака переб’є росіянам військові поставки залізницею.

«До Токмака нам залишилося близько 20 км. Це те місце, де проходить залізниця. Вона йде від Волновахи Донецької області  до Токмака Запорізької області, далі вона йде на південь до Мелітополя і на захід до Джанкоя в Крим. Це єдина материкова залізниця, якою вони можуть перевозити велику кількість живої сили, техніки, зброї, боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів — усе, що їм необхідно. І коли ми будемо контролювати цю залізницю, у росіян залишиться можливість підвезення тільки автомобільним шляхом. Але якщо порівняти поїзд із 40-50 вагонами і пару автомобілів, то зрозуміло, що у них не вийде забезпечувати війська всім необхідним, все південне угруповання», — розповів експерт.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Він також наголосив, що зараз на фронті в Україні перебуває до 400 тисяч російських військовослужбовців.

«На Східному напрямку (це напрямки Куп’янська, Лиману, Бахмута, Мар’їнки, Авдіївки до Вугледара) — близько 200 тисяч російських військовослужбовців. З них основна частина, понад 100 тисяч, зосереджена на Лимано-Куп’янському напрямку, трошки менше на Вугледарському напрямку, і на Бахмутському — до 50 тисяч. Це ми не рахували ще на Мелітопольському, Бердянському і Волноваському напрямках, на лівому березі річки Дніпро біля Херсона і російські війська в Криму. Ось Східний фланг — це 200 тисяч. А всього на фронті — до 400 тисяч. Тобто це велика армія», — наголошує Олексій Гетьман.

Додамо, що ЗСУ рухаються на Токмак, перспектив у росіян там немає.

Про це розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

«Усі передумови на прорив російського коридору в Крим у нас є. Тому що сьогодні ми рухаємося на Токмак. Це вузловий центр. 75% сил і засобів для російських угруповань на Запорізькому і Херсонському напрямках — поповнення живої сили, технікою, артилерією, танками — йдуть зі сходу. Перекриваючи цей коридор, ми позбавляємо окупантів не тільки постачання, а беремо практично в оточення велике угруповання росіян на Запорізькому напрямку. А удар по їхніх позиціях із Херсонської області створює умови повного оточення. Але ворог це все теж розуміє. І останніми днями перекидає туди сили навіть із напрямку Сватове-Кремінна Луганської області, який вони вважають пріоритетним для наступу. Також з Куп’янського напрямку, де особливо у Росії були розрахунки на контратаки з метою захоплення Харківської області», — розповідає експерт.

Він додає, що тепер окупанти перекидають звідти сили, тому що фронт тріщить на Запорізькому напрямку, особливо у напрямку Токмака.

«Вони сюди перекинули бригади ВДВ і полки, низку танкових підрозділів і намагаються зміцнити свої позиції в Токмаку, створити нову лінію оборони. Але перспектив у них уже немає. Ми освоїли новітнє озброєння, техніку, і поступово рухаємося на цьому напрямку фронту. І є можливість проведення силових спеціальних операцій, зокрема спеціальних операцій у тилу ворога. Ось це передумова перерізання коридору», — підкреслює Маломуж.

Та наголошує, що якщо ми все грамотно сплануємо, у нас буде можливість це зробити, це буде великий успіх.

«Протягом місяця-півтора, я вважаю, ми можемо провести таку операцію. А якщо, звісно, ворог схаменеться і кине всі сили та засоби, які можливо, а ми ще не встигнемо створити перспективи перерізання коридору, тоді це буде більш затяжний процес, який перейде в новий рік і далі. Але я припускаю, що буде більш оптимістичний сценарій. Ми все-таки зуміємо не тільки перерізати коридор, а й створити умови для оточення, а можливо, і втечу ворога», — підсумував експерт.