У мережі з’явилося відео 22-річної давнини з Петром Порошенком, який проводить “Козацький урок” в школі Вінниці. Майбутній політик пояснює дітям, як бути бізнесменом, чому потрібно реформувати податкову систему і чому ринкова економіка краще планової.

Відео завантажено користувачем “рома Лашта” ще 17 червня 2019 року, але відносну вірусність отримало тільки 15 квітня.

Сюжет “Козацький урок Петра Порошенко” 1998 року місцевого телеканалу СЕЛБАНГО – це “джинсовий” матеріал, швидше за все, підготовлений місцевим телеканалом до передвиборної програми Порошенко перед виборами до Верховної Ради третього скликання, ролик йде 18 хвилин.

Ролик складається з трьох частин, які змонтовані між собою упереміш. У першій частині Порошенко проводить урок у вінницькій школі.

Розповідає, як він прийшов до того, щоб займатися бізнесом, наскільки складно будувати свою справу і які реформи в податковій політиці потрібно провести, щоб і працівники отримували більше зарплати, і держава була з наповненим пенсійним бюджетом.

Крім того, він розповідає про період кризи, про планову і ринкової економіки. Варто відзначити, що тоді майбутній президент спілкувався з учнями російською мовою.

Друга частина – зустріч майбутнього політика з можливим електоратом, на якому він розповідає, що хоче просувати у Верховній Раді ініціативи, спрямовані на поліпшення Вінниці і створення більшої кількості робочих місць в місті. Також він пояснює присутнім, чим він, власник кондитерської фабрики, відрізняється від “торгашів”.

Одна жінка із залу, послухавши Порошенко, звертається до нього з питанням:

“Ви – торгаш з вищою освітою … Ви мене тут зарубайте, заріжте, я не повірю, що все чесно зроблено … Якщо ви підете туди вище, в депутати, там же ж потрібно зробити, щоб всім було добре, не тільки кондитерської фабрики, обдурити всіх не можна “, – сміється жінка, яка не впевнена в обіцянках Порошенко.

На це Порошенко відповідає, що у нього є причини хотіти робити все по закону і на благо громадськості:

“На сьогоднішній день левова – 90% частки – прибутку концерну криється в виробництві, саме цим я відрізняюся від торгашів”.

Він заявляє виборцям, що закони, прийняті “Верховною Радою”
Третя частина – періодичні перебивки на види Вінниці, кондитерської фабрики майбутнього президента, а журналіст закадровим голосом розповідає, чому в країні все так погано і закликає підтримати Порошенка.

 

Українці веселяться: “От хто справжній клоун”, “Яке убожество”.