Про жодні переговори чи будь-які інші дипломатичні шляхи завершення війни в Україні не може бути й мови, запевнив Олег Жданов.

Військовий експерт пояснив, що з першого дня повномасштабного вторгнення РФ Україна визначилися з вибором, не бажаючи стати частиною «СРСР», відтворити який намагається Путін. Це означає, що українці залишили собі лише один варіант завершення війни — перемогти.

Полковник запасу ЗСУ висловив свою точку зору про події періоду війни в Україні: «На жаль, для Кремля ситуація виглядає набагато кращою, ніж для нас. Для нас точка неповернення вже була, ми її пройшли 24 лютого 2022 року. Ми не здалися: до кінця лютого не було параду на Хрещатику та підписання якогось документа, як була Унія у Богдана Хмельницького. Цього не сталося. Ось це була для нас точка неповернення”, — підкреслив військовий експерт.

Також Жданов описав перспективи розвитку подій в Україні.

«На сьогоднішній день третього варіанта у нас немає в плані того, як вирішити цей збройний конфлікт. Ми можемо або перемогти Росію і у нас тоді є шанс на вільне визначення нашої подальшої долі (ми вже визначились, йдемо на Захід), або, якщо ми зупиняємося або у нас недостатньо сил, ми можемо програти і тоді на нас чекає Радянський Союз 2.0. Не приведи Господи, співатимемо «Союз непорушний». У нас точка неповернення вже була», — додав Олег Жданов.

Через неуспішність літнього контрнаступу ЗСУ та активізацію російського наступу на Сході усе голоснішими на Заході стають голоси, що закликають до компромісу і передачі Росії окупованих українських територій. Але ці голоси виходять з помилкового уявлення, що Володимир Путін задовольниться закріпленням поточного статусу-кво і не стане продовжувати агресію в тому чи іншому вигляді.

Про це пише видання Foreign Policy, аналізуючи ситуацію із поставками Україні зброї та валом закликів до України піти на компроміс з агресором.

Видання зазначає, що стратегія західних партнерів «на практиці, якщо не на словах» полягала у тому, аби забезпечити виживання України, але не вирішальну перемогу. І зараз на Заході стає багато тих, хто справді боїться, що Росія може перемогти, тому час йти на компроміс, доки не пізно.

«Проте реальність в Україні — і, перш за все, в Росії — свідчить про те, що варіант переговорів недоступний. (…)  Ті, хто виступає за переговори, припускають, що Путін визнає, що не може досягти прямої перемоги, і задовольниться територіальними здобутками, які він досяг досі. Однак ідея про те, що Путін щиро прийме переговори та прагнутиме покласти край війні, не враховує стратегічної ролі, яку сама війна набула для його влади», – зазначає Foreign Policy.

Видання наголошує, що російська пропаганда в основному вже відійшла від наративу про боротьбу з нацистами в Україні і тепер подає війну, як оборону батьківщини від нападу колективного Заходу. А такий наратив, на думку авторів публікації, для Кремля означає, що війна має тривати, адже від її припинення сам Путін нічого не виграє.

«Перед Заходом стоїть вибір не між війною та компромісом, а між поразкою та перемогою. Траєкторія, якою рухається Захід — збереження поточного рівня підтримки або, можливо, її скорочення, наполягаючи на переговорах, — підвищує шанси на поразку. Зрозуміло, що така поразка не обмежиться Україною. Росія-переможець не обмежуватиметься лише окупацією п’яти анексованих областей і через них політичним впливом чи контролем над Києвом», – пише видання.

Автори публікації додають, що після перемоги в Україні Росія точно становитиме загрозу для Молдови, а також ймовірно для країн Балтії та Польщі.