Військовий експерт – полковник запасу Олег Жданов – спрогнозував, що у США під час президентства демократа Джозефа Байдена політика Вашингтона щодо України не зміниться, але може збільшитися військово-технічна та фінансова допомога.

При Байдені риторика протистояння Російській Федерації посилиться, розповів експерт під час чату на Главреді.

Співрозмовник додав, що з 2015 року в бюджет США закладалася стандартна військова допомога Україні – 250 мільйонів доларів – так було під час президентства Барака Обами та при Дональді Трампі.

Жданов підкреслив, що на сьогодні головним лобістом інтересів Української держави є Конгрес США.

“Останні чотири роки ми спостерігали, як Конгрес боровся з президентом Трампом: Трамп наполягав, що потрібно дружити з Росією, що вона хороша, а Конгрес, своєю чергою, висловлював протилежну точку зору та продавлював вигідні для України рішення у сфері військово-технічної та фінансової допомоги, а також передачі озброєння.”, – сказав полковник.

Експерт додав, що після вступу Байдена на посаду президента США вектор американського лідера і вектор Конгресу щодо підтримки незалежності України від РФ буде однаковим.

“Після того як Джозеф Байден вступить на посаду президента США, і вектор американського президента, і вектор Конгресу щодо підтримки незалежності України від Російської Федерації співпадуть. Про повноцінне суверенітет України як держави на міжнародній арені, на жаль, нам говорити ще рано”,– спрогнозував співрозмовник.

Експерт також пояснив, як підтримували Україну попередні президенти США.

“Іноді звучать нарікання – мовляв, саме при Трампі Україні стала надаватися конкретна підтримка Сполученими Штатами у вигляді надання тих же Джавелін, тоді як при Обамі Штати підтримували Україну хіба що на словах. Але це не зовсім так. Різниця між Обамою і Трампом полягала тільки в тому, що Трамп зняв вето на поставки летальних озброєнь, в результаті чого Україні дали Джавелін. Але до цього США давали нам і снайперські гвинтівки, і військове-технічне майно, і радари контрбатарейної боротьби. Радари – без коригування вогню, тому що ми не заявляли претензій на контрнаступательной операцію і говорили, що не збираємося вирішувати питання Донбасу військовим шляхом”, – розповів Жданов.

Олег Жданов зазначив, що Україна – це інструмент тиску на Росію.

“Україна – це інструмент тиску на Росію. Пам’ятаєте приказку «загрібати жар чужими руками»? Так ось Україна – це ті «руки, якими загрібають жар». Прямого бойового зіткнення НАТО і Росії, Альянс допустити не може, оскільки це буде бліцкриг в його користь. І, таким чином, зникне образ ворога для Заходу, – сказав він.